علم و تکنولوژی

عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر به عنوان استاد نمونه کشور انتخاب شد

استاد فرآوری مواد معدنی و عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن گرایش مهندسی فرآوری مواد معدنی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان استاد نمونه کشور انتخاب شد.

16 تیر 1399

جدول قیمت روز قطعات کامپیوتری

خبرنگاران:لیست قیمت روز قطعات کامپیوتری (قیمت پردازنده، حافظه رم، مادربرد ایسوس و گیگابایت، قیمت کارت گرافیک و دیگر قطعات) منتشر می شود.

12 تیر 1399

اکنون زمان دور ریختن مواد غذایی نیست

با شیوع کرونا در جهان، تامین امنیت غذایی مردم و حفاظت از منابع و محصولات کشاورزی تبدیل به چالش بزرگی برای کشورها شده است.

8 تیر 1399

مجموعه شعر مهرانه رونمایی می شود

به گزارش خبرنگاران، این کتاب، 38 قطعه شعر در قالب های کلاسیک و نیمایی را شامل می شود. بیشتر اشعار این مجموعه، عاشقانه هستند. مهرانه به تازگی با 134 صفحه و تیراژ 500 نسخه توسط برزآفرین به چاپ رسیده است.

7 تیر 1399

گازی ساز زیست توده از نوع پایین سو طراحی و ساخته شد

طراحی و ساخت گازی ساز زیست توده (Biomass) از نوع پایین سو (Downdraft) توسط محققان پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران انجام شد.

3 تیر 1399

چرا ماه رمضان را این گونه نامیده اند؟

دلیل رمضان نامیدن این ماه مبارک را در سخنی گهربار از رسول گرامی اسلام (ص) بخوانید.

2 تیر 1399

ماهواره های استارلینک چهارشنبه به فضا می فرایند

شرکت اسپیس ایکس بیان کرد که با توجه به شرایط جوی مساعد، سری بعدی ماهواره های استارلینک روز چهارشنبه پرتاب می گردد.

31 خرداد 1399

Lenovo A7 معرفی گردید

در شرایطی که هیچ کس تصورش را هم نمی کرد در سال 2020 بتوان یک گوشی هوشمند جدید با باتری قابل جداسازی پیدا کرد، لنوو (Lenovo) همگان را شگفت زده کرد. امروز گوشی مالی Lenovo A7 با باتری قابل جداسازی و یک چیپست متفاوت معرفی گردید.

21 خرداد 1399

پیام تسلیت رئیس دانشگاه آزاد استان تهران در پی درگذشت عضو هیئت علمی واحد اسلامشهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و واحد تهران مرکزی، در پیامی درگذشت عضو هیئت علمی واحد اسلامشهر را تسلیت گفت.

15 خرداد 1399

نحوه محاسبه شهریه خوابگاه با توجه به تعطیلی دانشگاه ها

خبرنگاران/خوزستان معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: محاسبه اجاره بهای خوابگاه ها به نسبت مدت حضور دانشجویان در خوابگاه محاسبه می گردد و دانشجویان بابت ایام تعطیل ملزم به پرداخت شهریه نیستند.

10 خرداد 1399

آزمون های غیرحضوری خاتمه پودمان دوره های علمی کاربردی لغو شد

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، آزمون های انتها پودمان دوره های علمی کاربردی به شیوه غیرحضوری لغو شد.

5 خرداد 1399

کرونا چه بر سر غرب آورد؟

آنچه از مدافعان لیبرال دموکراسی شنیده بودیم، غرب را دست نیافتنی، کامل، پیشرفته و مسلط به هستی و طبیعت معرفی می کرد.گویاغرب توانسته بود سال ها جدال میان انسان وطبیعت رابه سودانسان خاتمه دهدوبا تکیه برعقل ابزاری سامان و نظمی کامل برای بشرمهیا کند.

4 خرداد 1399

دانلود برترین برنامه های مایکروسافت برای نوروز

در اینجا تعدادی از برترین و کارآمدترین برنامه های مایکروسافت قرار داده شده تا کاربران بتوانند بهترین ها را با خود به همراه داشته باشند.

30 اردیبهشت 1399

حمایت از فراوری به یک فرهنگ تبدیل گردد

خبرنگاران/فارس منتخب مردم شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد اگر حمایت از فراوری به عنوان یک فرهنگ تبدیل گردد قطعا مسائل داخلی ایران حل خواهد شد و با مسائل کمتری روبرو خواهیم شد اما اگر در حرف از فراوری حمایت کنیم و در عمل اتفاقی...

21 اردیبهشت 1399

فناوری پیشران اصلی اقتصاد کشور است، تولیداشتغال با تحول دیجیتالی

معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه با تحول دیجیتالی اشتغال ایجاد می شود، گفت: تلاقی فناوری­ ها با حوزه­ های مختلف کسب ­و­کار در کنار تغییر نیازهای مشتریان ، به عنوان پیشران­ های اصلی اقتصاد دیجیتال محسوب می شود.

6 اردیبهشت 1399

ایجاد محیط هایی جدید برای نگهداری از کرونایی های ترخیصی از بیمارستان

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در ملاقات با نمایندگان سازمان بهداشت جهانی گزارشی از اقدامات پیشگیرانه و آموزشی در کلانشهر تهران و استفاده از ظرفیت های بین بخشی برای مقابله با بیماری کرونا ارائه داد و از ایجاد محیط هایی جدید به منظور ارائه خدمات...

3 اردیبهشت 1399

درجه بندی هتل های ایران با مدل فرانسوی و نروژی

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری از اجرای ضوابط جدید درجه بندی هتل های 1 تا 5 ستاره و هتل آپارتمان ها با تاکید بر دو شاخص توسعه پایدار گردشگری و دسترسی برای افراد ناتوان جسمی از سال آینده اطلاع داد.

29 فروردین 1399

توصیه های مهمی که همه خانواده ها باید بدانند

خبرنگاران/خراسان رضوی با توجه به شیوع ویروس کرونا در بسیاری از شهرهای کشور و اینکه بسیاری از اقلام و اقدامات امکان انتقال ویروس را دارند، در همین خصوص یک متخصص بیماری های عفونی توصیه هایی را برای روش های جلوگیری از انتقال ویروس، نحوه بهداشتی کردن نان...

26 فروردین 1399

چگونه تلفن همراه خود را ضدعفونی کنیم؟

متخصص بیماری های عفونی گفت:برای مقابله با ویروس کرونا یکی از روش های موثر می تواند ضدعفونی کردن تلفن همراه باشد.

21 فروردین 1399

خبرنگاران دانشگاه ها تعطیل نمی شوند

تهران- خبرنگاران- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: کلاس های درس دانشگاه ها تعطیل نمی شوند.

19 فروردین 1399
تعداد: (108)