212 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان بازنگری شده است

به گزارش وبلاگ آشپزی، سید علی بحرینی مقدم شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال خوزستان که با حضور وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در استانداری خوزستان برگزار گردید، اظهار کرد: سهم خوزستان در کشور از ارزش افزوده صنعت رتبه سوم، از ارزش افزوده بخش کشاورزی 5 و حوزه خدمات 6 است.

212 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان بازنگری شده است

وی با بیان اینکه جمعیت و نیروی کار خوزستان بر اساس طرح سرشماری عمومی نفوس مسکن 95 چهار میلیون و 700 هزار نفر بود، اضافه نمود: جمعیت فعال در سال 95 نیز یک میلیون و 549 هزار نفر بود و در این سال همچنین یک میلیون و 327 هزار شاغل نیز داشتیم.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری خوزستان بیان نمود: در استان خوزستان عرضه نیروی کار از یک میلیون و 284 نفر به یک میلیون و 549 هزار نفر در سال 95 افزایش یافت. همچنین تقاضای نیروی کار نیز از 954 هزار به یک میلیون و 327 هزار رسیده است.

بحرینی مقدم ادامه داد: جمعیت افراد بالای 10 سال در سال 90 از 370 هزار نفر به 379 هزار نفر در سال 95 رسید و همچنین جمعیت شاغل در سال 90 از 95 هزار نفر به 133 هزار و 700 نفر در سال 95 رسیده است.

وی اظهار کرد: در زمینه های مختلف ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری و همچنین اشتغالزایی در بخش های مختلف اعتباری بالغ بر دو هزار و 800 میلیارد تومان داشتیم که یک هزار و 200 میلیارد تومان آن مربوط به اشتغال فراگیر بود که مورد استقبال بخش خصوصی نبود.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری خوزستان اضافه نمود: در ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری طی 9 ماهه سال جاری بیش از 102 جلسه داشتیم که 576 مصوبه داشت.

بحرینی مقدم با اشاره به ایجاد سامانه پایش پیشرفت پروژه های سرمایه گذاری در خوزستان گفت: این سامانه امکان تهیه گزارش هایی با برش موضوعی و موضعی در هر زمانی را میسر می نماید که در حال حاضر بیش از 616 پروژه بزرگ با اعتبار بالای یک میلیارد تومان در دستگاه های اجرایی مختلف در سامانه ثبت شده که در مجموع بیش از 39 هزار میلیارد تومان و 11 هزار میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی در این پروژه ها هست که 45 هزار و 547 نفر اشتغالزایی نیز دارد.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استانداری خوزستان با اشاره به تدوین برنامه عملیاتی توسعه سرمایه گذاری خوزستان گفت: خوزستان با ظرفیت های گوناگون در حوزه مختلف از جمله صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری نیازمند فرصت های سرمایه گذاری بازنگری شده بود که با این کار بیش از 212 فرصت سرمایه گذاری بازنگری شده یا فرصت های سرمایه گذاری جدید احصاء شد.

تخصیص 1237میلیارد تومان به اشتغال خوزستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری جلسات کارگروه اشتغال در 27 شهرستان با حضور مدیران ارشد خوزستان اظهار کرد: سه هزار و 898 طرح برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی به بانک های استان ارائه شده است که سهم خوبی از تسهیلات پرداخت شده به اشتغالزایی روستایی اختصاص دارد.

سید نور محمدپور اضافه نمود: تسهیلات ابلاغی برای اشتغالزایی به استان یک هزار و 237 میلیارد تومان است که از این میان 523 طرح احصاء و به بانک ها ارسال شد؛ طرح های ارسالی به بانک با اعتبار 858 میلیارد تومان بود که از این میزان فقط 106 میلیارد تومان برای طرح هایی با اشتغالزایی یک هزار و 368 نفر پرداخت شد.

وی اطلاع داد: تسهیلات مشاغل خانگی 97 اعتبار ابلاغی 30 میلیارد و 900 میلیون تومان بود که بین بانک های مختلف تقسیم شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "212 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان بازنگری شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "212 فرصت سرمایه گذاری در خوزستان بازنگری شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید