یک نفر 29 تن را به کرونا مبتلا کرد!

به گزارش وبلاگ آشپزی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم سعی نمایند مراسم های ختم، عروسی و ... را برگزار ننمایند و با رعایت فاصله گذاری هوشمند ما را در کنترل این بیماری کمک نمایند.

یک نفر 29 تن را به کرونا مبتلا کرد!

به گزارش روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، حسین کلانتری در نشست ستاد کرونای استان خواهان رصد و آنالیز ویژه شرایط کرونا در شهرستان کهگیلویه شد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی نسبت به انتخاب کارگروه ویژه ای در این خصوص اقدام کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه کنترل این بیماری تنها با همکاری و همدلی مردم امکان پذیر است، اعلام کرد: به عنوان مثال یک نفر که به کرونا مبتلا بود به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی موجب سرایت این بیماری به 29 نفر دیگر شد.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا مسئول و غیر مسئول نمی شناسد، عنوان نمود: کرونا را پنهان نکنید چرا که این پنهان کاری خطرناک است و موجب ایجاد مسائل زیادی می گردد.

کلانتری توضیح داد: آگاهی بخشی مهم ترین رکن کاری ما در ستاد مقابله با کروناست.

وی خواهان تکمیل و کیفی کردن خدمات پزشکی در نقاهتگاه بیماران کرونایی در شهرستان کهگیلویه شد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی یک نفر از کادر اجرایی خود را برای رصد روزانه شرایط این شهرستان به این منطقه اعزام کند.

کلانتری عامل اصلی ابتلای بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد را برگزاری دو جشن عروسی و یک مراسم ترحیم عنوان نمود و اضافه کرد: با همه کسانی که در این ایام عزیزان خود را از دست دادند ابراز همدردی می کنیم و این افراد برای ما هم عزیز بوده، ولی انتظار می رود مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نموده و با جان خود و سایر شهفرایندان بازی ننمایند.

نماینده ارشد اجرایی استان با تاکید بر اینکه مقابله با بحران نیازمند عزم همگانی است، گفت: رسانه ها باید با اطلاع رسانی شفاف بعضی رفتار های ناصحیح را که ممکن است موجب خلل در فرایند پیشگیری از بیماری کرونا باشد تغییر دهند و این کار سختی است که با درایت وبلاگ آشپزی و اصحاب رسانه محقق گردد.

کلانتری با بیان اینکه مردم استان در طرح فاصله گذاری اجتماعی سنگ تمام گذاشتند، گفت: اکنون و در طرح فاصله گذاری هوشمند مردم فکر می نمایند شرایط عادی شده و به صورت دسته جمعی در مراسم های تشییع شرکت نموده و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی نمایند.

وی با تاکید بر اینکه هنوز شرایط عادی نشده است و ما تابع پروتکل ها و شاخص های وزارت بهداشت هستیم، عنوان نمود: مشاغل پر ریسک همچنان اجازه فعالیت ندارند و در صورت مشاهده قطعا با آن ها برخورد می گردد.

کلانتری با اشاره به مراجعه 20 هزارنفر به صورت سرپایی به مراکز درمانی استان، گفت: یک هزار و 256 نفر بستری شدند که از این تعداد یک هزار و 189 نفر مرخص شدند.

وی اعلام نمود: از تعداد 67 بیمار بستری تست 12 نفر آن ها مثبت است و در حال حاضر هیچ بیمار بدحال کرونایی در ICU نداریم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهم ترین نقطه قوت ما افزایش نمونه گیری و تست های هدفمند بوده که از شیوع گسترده این بیماری در استان جلوگیری نموده است.

کلانتری بر بیماریابی پیروز در سایه افزایش نمونه گیری هدفمند در استان اشاره نمود و گفت: میزان نمونه گیری ها در کهگیلویه و بویراحمد از استان پایلوت کرونا نیز بیشتر بوده و تا به امروز 6 هزار و 700 تست اجرا شده و رتبه نخست کشور را به دست آوردیم.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال تست 3 نفر در باشت مثبت اعلام شد و نزدیک 187 تست دیگر از خانواده، بستگان و همکاران این افراد گرفته شد تا فرایند گسترش این بیماری کنترل گردد.

کلانتری اعلام کرد: با وجود دغدغه هایی که وجود دارد فرایند کنترل ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد امیدوار نماینده است.

وی به میزان فوتی براثر بیماری کرونا در استان اشاره نمود و گفت: به ازای هر یک صد هزار نفر یک ششم فوتی در استان رخ داده است.

استاندار خواهان توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی در بین افراد قرنطینه شده در نقاهتگاه های استان شد.

وی تاکید نمود: محل اصلی آسیب ما تجمعات و عدم رعایت مسائل بهداشتی است و اکنون شرایط در 6 شهرستان استان رو به کاهش است، اما 2 شهرستان دیگر باید بیشتر توجه کرد.

استاندار در مورد مدیرانی که در تجمعات از جمله مراسم های عروسی و ترحیم شرکت می نمایند، گفت: مدیران باید بیشتر از دیگران به قانون تمکین نمایند و در صورت مشاهده چنین مواردی این افراد باید منتظر برخورد قانونی باشند.

کلانتری اعلام کرد: بعد از ماه مبارک رمضان تدابیر ویژه ای در راستای کنترل بیماری کرونا در استان اندیشیده و اجرایی می گردد.

منبع: فرارو

به "یک نفر 29 تن را به کرونا مبتلا کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نفر 29 تن را به کرونا مبتلا کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید