گوگل جمع آوری اطلاعات از کاربران را محدود می کند

به گزارش وبلاگ آشپزی به نقل از بلومبرگ، گوگل مشغول بررسی قابلیتی مشابه ویژگی ضد ردیابی اپل برای کاربران خود است. این اقدام نشان می دهد شرکت فناوری مذکور آرام آرام سعی دارد حریم شخصی کاربران را رعایت کند.

گوگل جمع آوری اطلاعات از کاربران را محدود می کند

گوگل مشغول مذاکرات داخل شرکتی است تا به نحوی فرایند جمع آوری اطلاعات و ردیابی از طریق اپلیکیشن ها را در دستگاه های اندروید محدود کند. این قابلیت هرچند به اندازه ویژگی اپل سختگیرانه نیست.

هم اکنون این شرکت سعی دارد تا میان تقاضای روزافزون برای حفظ حریم خصوصی کاربران و نیازهای مالی توسعه دهندگان برنامه و تبلیغ کنندگان توازنی برقرار کند.

به نوشته وب سایت گوگل 9 تا 5 و یژگی جدید اپل تمام اپلیکیشن ها را مجبور می کند درباره اشتراک گذاری اطلاعات کاربران با شرکت های طرف سوم اجازه بگیرند. البته تا قبل از اجرای آپدیت، اپ ها می توانند به دلخواه خود از اطلاعات کاربران استفاده کنند و آنها را به تبلیغ کنندگان بفروشند. این آپدیت در بهار عرضه می شود و در نتیجه آن احتمالاً کاربران با تبلیغات شخصی سازی شده کمتری روبرو می شوند.

البته به نظر می رسد گوگل برای اجرای ویژگی مشابه با چالش هایی روبرو است زیرا باید کسب و کار تبلیغات گوگل را نیز پوشش دهد. در نتیجه قوانین ردیابی اپ ها در گوگل آسان گیرانه تر خواهد بود.

به همین دلیل گوگل مشغول بررسی روشی است تا افراد را در گروه های تبلیغاتی ترکیب کند. این فرایند به شرکت اجازه می دهد تا به جای افراد، گروه ها را در نظر بگیرد که احتمالاً درباره اپ های اندروید نیز به کار می رود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گوگل جمع آوری اطلاعات از کاربران را محدود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل جمع آوری اطلاعات از کاربران را محدود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید