کمیته ملی المپیک از شورای المپیک آسیا قدردانی کرد

به گزارش وبلاگ آشپزی به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در بیست و هشتمین نشست هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک بود که اعضا، لیست نهایی کاندیداهای انتخابات شورای المپیک آسیا و کمیسیون های متبوعه را نهایی کرد و طی آن دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک برای عضویت در هیأت اجرایی شورای المپیک آسیا، عبدالحمید احمدی برای کمیته فرهنگی، محمد علیپور عضو هیأت اجرایی و رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی برای کمیته ورزش برای همه، فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیر بازی و نایب رئیس کمیته برای کمیته آموزش و پژوهش، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی و عضو هیأت اجرایی برای کمیته قوانین، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی کمیته برای کمیته رسانه و خانم مهین فرهادی زاد برای کمیته ورزش و زنان به شورای المپیک آسیا معرفی شدند. در ادامه مقرر شد تا کمیسیون ورزشکاران و کمیسیون پزشکی نیز کاندیداهای خود را بعد از تشکیل جلسه معرفی کنند که در سرانجام هادی ساعی و خانم روشنک مرادی به دیگر اعضای لیست کمیته جهت معرفی به OCA اضافه گردیدند.

کمیته ملی المپیک از شورای المپیک آسیا قدردانی کرد

لذا دکتر صالحی امیری در سی و هشتمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا (اسفندماه 97 - تایلند) به عنوان عضو هیأت اجرایی شورای المپیک آسیا انتخاب شد و عصر روز گذشته نیز 12 کننده ایرانی به عضویت کمیته های مختلف شورای المپیک آسیا درآمدند.

بر این اساس؛ سیدنصرالله سجادی به عنوان عضو کمیته هماهنگی، علی دادگر به عنوان عضو کمیته همراهی، هادی ساعی به عنوان عضو کمیته ورزشکاران، فضل الله باقرزاده به عنوان عضو کمیته آموزش، محمد علیپور به عنوان عضو کمیته ورزش برای همه، محمود عبداللهی به عنوان عضو کمیته رسانه، مهین فرهادی زاد به عنوان عضو کمیته زنان و ورزش، عبدالحمید احمدی به عنوان عضو کمیته فرهنگی و روشنک مرادی بعنوان عضو کمیته پزشکی شورای المپیک آسیا انتخاب و معرفی شدند.

همچنین در لیست اعلام شده، اصغر رحیمی به عنوان عضو کمیته ورزش، مهرافزا منوچهری به عنوان عضو کمیسیون ورزش و محیط زیست و رضا نصیری به عنوان عضو کمیته اطلاعات و آمار از سوی شورای المپیک آسیا انتخاب شده اند.

این برای نخستین بار است که 13 ایرانی که سه تن از آنها از جامعه ورزش بانوان کشورمان می باشند در کمیته های مختلف شورای المپیک آسیا OCA صاحب کرسی شدند.

کمیته ملی المپیک انتخاب تک تک این عزیزان را تبریک گفته و اعلام می دارد عضویت هر ایرانی در هر پست مهم و کلیدی ورزش را افتخاری بزرگ می داند و قطعاً حمایت لازم را از تمامی افراد مستعد برای کسب کرسی های ارزشمند و تأثیرگذار بعمل خواهد آورد.

کمیته ملی المپیک پیرو عضویت 14 ایرانی در بخش های مختلف شورای المپیک آسیا و آنوک (عضویت دکتر قراخانلو در کمیسیون فرهنگ و آموزش ANOC) نامه ای را خطاب به شیخ احمد الفهد الصباح تهیه نموده و طی آن از ایشان و دست اندرکاران OCA بواسطه توجه ویژه و بالا بردن صندلی ورزش ایران تقدیر و تشکر بعمل آورده است.

امید است تمامی کنندگان ایرانی صاحب کرسی در مجامع بین المللی ورزش بتوانند با طرح، ایده، فکر و مشورت های خلاقانه خود راه گشای عضویت دیگر افراد مستعد بوده و از شأن و صندلی ورزش ایران دفاع کنند.

گفتنی است، تمامی نامه های بین المللی کمیته ملی المپیک با نظارت مستقیم مسئولین تنظیم و ارسال می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کمیته ملی المپیک از شورای المپیک آسیا قدردانی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته ملی المپیک از شورای المپیک آسیا قدردانی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید