کشف مومیایی سه هزار ساله یک زن در مصر ، عکس

به گزارش وبلاگ آشپزی، خبرنگاران نوشت: باستان شناسان موفق به کشف مومیایی 3 هزار ساله یک زن از طبقه اشراف مصر در غرب رود نیل شدند.

کشف مومیایی سه هزار ساله یک زن در مصر ، عکس

به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه گاردین، باستان شناسان موفق شدند تابوت یک زن مومیایی شده را که قدمت آن به 3 هزار سال پیش می رسد در شهر جنوبی الاقصر مصر کشف نمایند.

این مومیایی که به خوبی داخل تابوت حفظ شده است یکی از دو مومیایی است که طی یک ماه گذشته توسط تیم کاوش فرانسوی در منطقه العساسیف واقع در غرب رودخانه نیل کشف شده است.

تابوت این مومیایی با حضور یک تیم بین المللی شب گذشته بازگشایی شد. مومیایی متعلق به زنی به نام تویا (Thuya) است که به نظر می رسد از طبقه اشراف بوده و جسم آن نسبت به سایر مومیایی های کشف شده به خوبی حفظ شده است.

به گفته نوین عارف، سخنگوی وزارت بازرگانی مصر، نام دقیق این مومیایی که متعلق به سلسله هفدهم فراعنه است پس از آنالیز های بیشتر اعلام می گردد. این مقام مصری گفت: با توجه به شیوه مومیایی به کار رفته در این نمونه که به سبک ریشی است، می توان دریافت او متعلق به سلسه 17 یا 18 است. همچنین با توجه به محل کشف آن در دره کویینز که منطقه حفظ مومیایی های مربوط به پادشاهان، نجیب زادگان و اطرافیان آنها بوده است بدون شک این زن یکی اعضای طبقه اشراف است.

در کنار این مومیایی متعلقات او که از جنس چوب صنوبر و خاک رس است، کشف شد.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "کشف مومیایی سه هزار ساله یک زن در مصر ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف مومیایی سه هزار ساله یک زن در مصر ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید