کرونا بر همه اعضای بدن تاثیر می گذارد

به گزارش وبلاگ آشپزی، باشگاه خبرنگاران/ دکتر مسعود مردانی،عضو کمیته کشوری کرونا گفت: با شیوع ویروس کرونا، در ابتدا تصور می شد علائم این بیماری تب، سرفه و تنگی نفس هستند، اما با افزایش آمار مبتلایان، دیده شد بعضی بیماران علائم دیگری مانند کهیر در بدن خود دارند.

کرونا بر همه اعضای بدن تاثیر می گذارد

وی اضافه کرد: همچنین علائم جلدی دیگری در سراسر بدن بیماران مشاهده شد؛ بنابراین ارتباط ویروس کرونا با این علائم محرز شد. حالا پس از گذشت بیش از دو ماه، پژوهش ها نتایج جدیدی به همراه دارند که نشان می دهد این ویروس بر تمام بدن فرد مبتلا اثر می گذارد.

فوق تخصص بیماری های عفونی اظهار کرد: بر اساس نتایج آخرین تحقیقات در اسپانیا، تعیین شد این ویروس علاوه بر علائمی که از قبل شناخته شده بودند، علائم دیگری مانند کهیر، زخم و حتی سکته مغزی و قلبی به همراه دارد.

وی با تاکید بر اینکه کووید 19، یک بیماری ای است که همه اعضای بدن را درگیر می نماید؛ ادامه داد: این ویروس باعث ایجاد زخم و قرمزی روی انگشت های پا، درگیری در ریه، بزرگی قلب و سکته، سکته مغزی، کهیر روی پوست، نارسایی کلیه، یرقان در کبد، اسهال تحوع و بی اشتهایی در معده و در بینی باعث اختلال حس بویایی و چشایی گردد.

استاد دانشگاه شهید بهشتی گفت: این علائم می تواند یک جا و به صورت تکی در مبتلایان بروز پیدا کند. همچنین اگر شخص بیمار، بهبود یابد این علائم کاملا از بین می فرایند.

منبع: همگردی

به "کرونا بر همه اعضای بدن تاثیر می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا بر همه اعضای بدن تاثیر می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید