ژاپن تصمیمش را درباره اعزام نیرو به خلیج فارس اعلام نمود

به گزارش وبلاگ آشپزی، ایسنا نوشت: وزیر دفاع ژاپن گفت که کشورش هیچ برنامه ای برای اعزام نیرو به خلیج فارس و پیوستن به ائتلاف ادعایی آمریکا با بهانه تامین امنیت کشتیرانی در منطقه را ندارد.

ژاپن تصمیمش را درباره اعزام نیرو به خلیج فارس اعلام نمود

بنابر گزارش خبرگزاری کیودو، تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن امروز (سه شنبه) گفت که هیچ قصدی برای اعزام نیرو به خاورمیانه برای پیوستن به ائتلافی که آمریکا مدعی است برای تامین امنیت کشتیرانی در آب های خلیج فارس به راه می اندازد، ندارد.

آمریکا پس از هدف قرار دریافت دو نفتکش در تنگه هرمز که یکی متعلق به ژاپن بود، خاطرنشان کرد که میخواهد برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز یک ائتلاف جهانی راه بیندازد. واشنگتن ایران را به دست داشتن در این ماجرا متهم نموده است.

وزیر دفاع ژاپن اضافه کرد: هیچ حمله مشابه دیگری اتفاق نیفتاده است و به نظر می رسد که آن تهدیدات علیه ژاپن در این منطقه موقتی و گذرا بود.

وی همچنین بر اهمیت ادامه کوشش های دیپلماتیک برای کاهش تنش ها در خاورمیانه تاکید نمود.

تنش ها میان ایران و آمریکا پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای و سیاست واشنگتن برای اعمال فشار حداکثری بر تهران افزایش یافته است.

به همین دلیل، انگلیس نیز به تازگی اعلام نموده که میخواهد دومین ناو خود را به خاورمیانه اعزام کند، ناوی که در حال حاضر در مدیترانه به سر می برد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که لندن اخیراً در ادعایی عجیب خاطرنشان کرد که چند قایق ایرانی قصد داشته اند در تردد نفتکش انگلیسی در خلیج فارس اخلال ایجاد نمایند.

این ادعا در حالی مطرح شد که روابط عمومی منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه ادعاها مبنی بر کوشش شناورهای نیروی دریایی سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس را تکذیب و خاطرنشان کرد: گشت های شناورهای نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس طبق روش های جاری و مأموریت های ابلاغی برقرار و با هوشمندی، دقت و صلابت در حال اجرا است و طی 24 ساعت اخیر نیز هیچ مواجهه ای با شناورهای بیگانه از جمله شناورهای انگلیسی صورت نگرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ژاپن تصمیمش را درباره اعزام نیرو به خلیج فارس اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن تصمیمش را درباره اعزام نیرو به خلیج فارس اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید