ژاپن تایمز: سفر آبه به تهران برای میانجیگری نیست

به گزارش وبلاگ آشپزی، روزنامه ژاپن تایمز تاکید نمود که شینزو آبه به عنوان یک میانجی دیپلماتیک یا حامل پیامی از سوی رئیس جمهور آمریکا به ایران سفر نخواهد کرد و این سفر به منظور کاهش تنش های موجود انجام می گیرد.

ژاپن تایمز: سفر آبه به تهران برای میانجیگری نیست

به گزارش وبلاگ آشپزی، به نقل از روزنامه ژاپن تایمز، سفر نخست وزیر ژاپن به تهران که اولین سفر در نوع خود در چهل و یک سال گذشته است، پس از دیدار شینزو آبه با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مورد توجه نهاده شد. زمان این سفر باعث شده است تا بعضی این طور فکر نمایند که ممکن است آبه حامل پیغامی از ترامپ به تهران برای کاهش بحران توافق هسته ای باشد.

این در حالی است که چند روز پیش از سفر آبه، بعضی دیپلمات های ارشد در توکیو احتمالاً برای کاهش هیجان به وجود آمده در رسانه ها تاکید می نمایند که آبه نه به عنوان یک میانجی و نه به عنوان حامل پیغام به تهران سفر نمی کند و هیچ راه چاره سریعی برای انتها بخشیدن به بحران هسته ای ندارد.

یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه این کشور در این باره گفت: هدفی که در اولویت قرار گرفته است کاهش تنش های و جلوگیری از وخیم تر شدن وضعیت موجود است. ما هیچ برنامه غیر منتظره ای نداریم.

این مقام ژاپنی که می خواست نامش فاش نشود اضافه کرد: نخست وزیر به عنوان میانجی یا حامل یک پیغام به آن جا [ایران] نمی رود. ژاپن نماینده هیچ کدام از آن ها نیست.

به گزارش وبلاگ آشپزی، شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در تاریخ 22 خرداد برای سفری سه روزه و دیدار با مقامات عالیرتبه ایران به تهران سفر خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ژاپن تایمز: سفر آبه به تهران برای میانجیگری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن تایمز: سفر آبه به تهران برای میانجیگری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید