پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی انتخاب رشته برگزیدگان المپیاد

به گزارش وبلاگ آشپزی، معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان از پیشنهادِ بنیاد ملی نخبگان به شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ساماندهی وضعیت انتخاب رشته برگزیدگان المپیادهای علمی و تغییراتی در تسهیلات اعطایی به برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی در آینده نزدیک اطلاع داد.

پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی انتخاب رشته برگزیدگان المپیاد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آشپزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، حسن سالاریه معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان درباره لزوم اصلاح تسهیلات اعطایی به برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی، گفت: هدفِ اصلی از برگزاری المپیادهای دانش آموزی و تسهیل جهت ادامة تحصیل برگزیدگان آنها در دانشگاه، شناسایی استعدادهای برتر در حوزه های تخصصی و کاهش دغدغة آنان برای تسلط بر سایر دروس و رقابت با سایر دانش آموزان در آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها است.

وی اضافه نمود: اما آنالیزِ نتایج در سال های اخیر به ویژه توزیع مدال آوران در دانشگاه ها و رشته های مختلف و رصد وضعیت تحصیلی آنها در دانشگاه، نشان می دهد این موضوع از هدف اصلی خود منحرف شده و دانش آموزان عموماً با هدف ادامة تحصیل در رشته های پرطرفدار (از قبیل مهندسی برق، کامپیوتر، پزشکی، حقوق)، از المپیاد به عنوان پلی برای نیل به این مقصود استفاده می نمایند.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: از این رو و براساس آنالیز های اجرا شده، پیشنهاد ایجاد تغییراتی در چگونگی ارائه تسهیلات اعطایی به برگزیدگان المپیادهای دانش آموزی، طی نامه ای به شورای عالی انقلاب فرهنگی، مطرح شده است که امیدواریم مورد تصویب شورا قرار گیرد.

سالاریه با اشاره به نحوه ساماندهی وضعیت انتخاب رشته المپیادهای علمی در اصلاحیه پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: چنانچه این تغییرات به تصویب شورا برسد، دارندگان مدال های طلا همانند روال گذشته می توانند از تسهیلات معافیت از کنکور بهره مند شوند؛ و با هدف توزیع متناسب تر استعدادی و حمایت از رشد متوازن رشته های تحصیلی مختلف، تسهیلات معافیت از کنکور در خصوص دارندگان مدال های نقره و برنز کشوری عمدتا در جهت تحصیل در رشته های مرتبط اعطا خواهد شد.

بنیاد ملی نخبگان نیز در آینده نزدیک تسهیلات بیشتری را به مدال آوران المپیادهای مختلف در راستای تحقق این هدف اعطا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی انتخاب رشته برگزیدگان المپیاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد بنیاد ملی نخبگان به شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ساماندهی انتخاب رشته برگزیدگان المپیاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید