پمپئو: در کاراکاس با تهران مقابله می کنیم

به گزارش وبلاگ آشپزی، وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی گفت که واشنگتن آماده مقابله با تهران در کاراکاس می باشد.

پمپئو: در کاراکاس با تهران مقابله می کنیم

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آشپزی،مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در گفت و گو با تلویزیون صدای آمریکا (VOA انگلیسی)، اظهاراتی کرد که حاکی از نگرانی او از نقش بر آب شدن نقشه های واشنگتن برای براندازی دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا بود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره حضور ایران در آمریکای جنوبی، مدعی شد که حضور ایران در آمریکای جنوبی برای اهداف مخرب است.

پمپئو با عصبانیت از حمایت ایران از دولت قانونی ونزوئلا، اضافه نمود: ایالات متحده با شرکای خود در این زمینه برای از بین بردن این شبکه ها و این خطر همکاری می نماید.

وزیر خارجه آمریکا همچنین به پرواز مستقیمی که از هفته گذشته میان تهران و کاراکاس پایتخت ونزوئلا برقرار شده اشاره نمود و گفت: این پرواز نشانه دخالت ایران در این کشور است.

وی با متهم کردن ایران به دخالت در آمریکای جنوبی توضیح داد: ما نه تنها در خاورمیانه بلکه در آمریکای جنوبی و هر جای دیگری که این تهدید را ببینیم آماده مقابله با آن هستیم.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا همچنین روز -شنبه- به اظهارات نمایندگان آمریکایی که سخت تر شدن تحریم های ضد ایرانی را خواهان شده بودند، واکنش نشان داد.

پمپئو گفت که قانون گذارانی که برای خودنمایی دم از سخت تر شدن تحریم های آمریکا علیه ایران می زنند باید بدانند وزارت امور خارجه در زمان مناسب تحریم های سخت تری وضع خواهد نمود.

این در حالی است که وی روز گذشته در مصاحبه با شبکه تلویزیونی مگا تی وی مدعی شد هر ابزار واحدی که به آمریکا برای بازگرداندن دموکراسی به ونزوئلا یاری کند در دستور کار واشنگتن قرار خواهد گرفت.

وی تاکید نمود مداخله نظامی همچنان یکی از گزینه های واشنگتن برای رویارویی با مسئله کاراکاس و حمایت از خوآن گوایدو، سردسته مخالفان دولت ونزوئلا است.

310310

منبع: خبرآنلاین

به "پمپئو: در کاراکاس با تهران مقابله می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: در کاراکاس با تهران مقابله می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید