وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو زامبی است

به گزارش وبلاگ آشپزی، وزیر خارجه ونزوئلا، در واکنش به دخالت های همتای آمریکایی و ادعایش درباره تقلب در انتخابات پارلمانی ونزوئلا، او را زامبی توصیف کرد.

وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو زامبی است

به گزارش وبلاگ آشپزی به نقل از خبرگزاری فارس، خورخه آریزا وزیر امور خارجه ونزوئلا امروز (دوشنبه) مایک پامپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده را به دلیل دخالت و ادعایش درباره انتخابات مجلسی ونزوئلا، زامبی توصیف کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی اسپوتنیک، پامپئو روز گذشته در پیامی مداخله جویانه که در صفحه توییتر خود منتشر کرد، صحت انتخابات مجلسی ونزوئلا را که روز گذشته با حضور ناظران بین المللی از کشورهای مختلف جهان برگزار شد، زیر سؤال برد.

پامپئو در این پیام مدعی شد: تقلب در انتخابات ونزوئلا از قبل انجام گرفته است. نتایجی که رژیم غیرمشروع مادورو اعلام خواهد کرد، بازتابی از اراده مردم ونزوئلا نیست. آنچه امروز در حال رخ دادن است، تقلب و تزویر است نه انتخابات.

آریزا نیز در پاسخ به ادعاهای پامپئو در صفحه توییتر خود نوشت که تلاش های آمریکا برای اعمال نفوذ سیاسی در ونزوئلا شکست خورده است.

وی خطاب به پامپئو ادامه نوشت: یک زامبی سخن گفته است! گرچه طبق گفته رئیست [دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا]، در انتخابات آمریکا تقلب رخ داده است. پامپئو، با آرامش و در حال استعفا حقیقت را بپذیر؛ در ونزوئلا، شکست شما قطعی است. ما امیدواریم که بزودی دیپلماسی به وزارت خارجه آمریکا و کاخ سفید بازشود.

ادعاهای پامپئو در خصوص تقلب در انتخابات مجلسی ونزوئلا در شرایطی مطرح شده است که بیش از یکصد حزب و انجمن سیاسی در انتخابات مجلسی روز یکشنبه ونزوئلا با حضور ناظران بین المللی مشارکت کرده اند.

خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا و رهبر کودتای این کشور حاضر به مشارکت در این رأی گیری نشده است.

مادورو بارها تأکید کرده است در صورتیکه حزب مخالف در انتخابات مجلسی پیروز شود، حاضر است استعفا کند.

طبق این گزارش، مادورو اوایل روز یکشنبه به وقت محلی رأی داد و از تمامی نیروهای سیاسی درخواست کرد تا پس از انتخابات در گفت وگوی ملی فراگیر شرکت کنند.

گزارش ها حاکی از آن است که حدود 21 میلیون فرد واجد شرایط رأی دهی در انتخابات روز یکشنبه 6 دسامبر (16 آذرماه) برای تعیین سرنوشت 277 کرسی مجلس ونزوئلا که قرار است در بین بازه زمانی 2021 تا 2026 هدایت مجلس را برعهده داشته باشند، ثبت نام کرده بودند.

رهبر مخالفان ونزوئلا که با حمایت آمریکا و متحدانش خود را رئیس دولت موقت ونزوئلا خوانده است، بیش از هر چیز در تلاش است تا با متهم کردن دولت قانونی این کشور در خصوص برگزاری انتخابات، از اعتبار آن بکاهد.

مادورو روز شنبه هفته جاری در پیامی در صفحه توییتر خود بر اهمیت احترام، گفت وگو و درک متقابل تأکید کرد و گفت: جهان به احترام، گفت وگو و درک نیاز دارد تا بتواند به جلو پیش رود. ما از ونزوئلا نشان دادیم که امکان همزیستی وجود دارد. گرچه ما قربانی سیاست ظالمانه تحریم هاییم اما مقاومت کردیم، ایستادگی کردیم و مردم ما در این انتخابات این را نشان خواهد داد.

رئیس جمهور ونزوئلا در جمع ناظران انتخابات مجلسی کشورش تأکید کرد که انتخابات مجلسی که روز یکشنبه برگزار می شود، نه تنها یک رخداد ملی بلکه یک رخداد جهانی است و هر آنچه رخ دهد و هر آنچه ما فردا اعلام کنیم، تأثیر جهانی خواهد داشت

منبع: جام جم آنلاین

به "وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو زامبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه ونزوئلا: پامپئو زامبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید