وام 2400 میلیاردی ایرلاین ها در انتظار ابلاغ بانک مرکزی

به گزارش وبلاگ آشپزی، اسعدی سامانی با بیان اینکه تسهیلات حمایتی از شرکت ها در مرحله ابلاغ بانک مرکزی به بانک عامل است، گفت: رقم این تسهیلات از سوی دولت 2400 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وام 2400 میلیاردی ایرلاین ها در انتظار ابلاغ بانک مرکزی

به گزارش گروه مالی وبلاگ آشپزی، دبیر انجمن شرکت های هواپیماییدرباره آخرین شرایط تسهیلات حمایتی دولت از شرکت های هواپیمایی که مقرر بود به دلیل شیوع کرونا و رکود کسب و کار پرداخت گردد، توضیح داد: طبق وعده دولت مقرر است تا انتها ماه جاری این تسهیلات پرداخت گردد.

وی با بیان این که حمل و نقل هوایی و همچنین گردشگری از کسب و کارهایی بود که در شیوع کرونا بسیار آسیب دید، گفت: شرکت های هواپیمایی داخلی کوشش کردند، در دوارن شیوع کرونا به هیچ وجه تعدیل نیرو نداشته باشند، در حالی که در بسیاری از شرکت های هواپیمایی جهان ما شاهد تعدیل نیرو به دلیل شیوع کرونا بودیم؛ امیدواریم این تسهیلات طبق وعده دولت پرداخت گردد، تا شرکت های هواپیمایی مجبور به تعدیل نیرو نباشند.

* اسامی شرکت های هواپیمایی به وزارت راه اعلام شد

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: اسامی شرکت های هواپیمایی برای دریافت تسهیلات حمایتی به دلیل رکود ناشی از شیوع کرونا به وزارت راه و شهرسازی ارسال شد و رقم مورد احتیاج هر شرکت نیز اعلام شد. مراحل تصویب اجرا شده است و در مرحله بانک مرکزی و ابلاغ بانک مرکزی به بانک های عامل قرار گرفته است.

اسعدی سامانی درباره رقم این تسهیلات بیان نمود: رقم پیشنهادی شرکت های هواپیمایی برای کل تسهیلات بیش از 3 هزار میلیارد تومان بود، اما با 2400 میلیارد تومان از این رقم موافقت شد.

* پروازها و تقاضای سفر به تدریج در حال افزایش است

وی گفت: با کاهش محدودیت های سفرهای استانی و همچنین کاهش شیوع کرونا در بعضی استان های کشور، پروازها به تدریج در حال افزایش است و تقاضای مسافران تا اندازه ای نسبت به روزها و هفته های قبل افزایش یافته است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی توضیح داد: طبق هماهنگی های اجرا شده کماکان غربالگری و تب سنجی حرارتی در بدو ورود مسافر به ترمینال فرودگاه انجام می گردد و بدین ترتیب از ورود مسافران با نشانه بیماری جلوگیری می گردد.

اسعدی کرمانی افزود: در حال حاضر طبق هماهنگی های اجرا شده انجام پروازها با ظرفیت بیش از 60 درصد جایگاه هواپیما وجود دارد.

لازم به ذکر است با شیوع کرونا در کشور و کاهش تقاضای سفر در انواع مدل های حمل و نقلی چندی پیش وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی دولت برای پرداخت 8 هزار میلیارد تومان تسهیلات حمایتی به شرکت های حمل و نقلی در انواع مدل های ریلی، هوایی، جاده ای و دریایی اطلاع داد.

به گفته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با ارسال پیامکی به شرکت های حمل و نقلی متقاضی دریافت تسهیلات به آنها اعلام خواهد شد که به کدام بانک عامل برای دریافت این تسهیلات مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وام 2400 میلیاردی ایرلاین ها در انتظار ابلاغ بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام 2400 میلیاردی ایرلاین ها در انتظار ابلاغ بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید