هوشمندسازی ارتباطات اورژانس

به گزارش وبلاگ آشپزی، این تفاهمنامه میان پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور و مدیریت های پزشکی و حمیدرضا صفی خانی رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، در حاشیه نخستین روز نمایشگاه الکامپ منعقد شد.

هوشمندسازی ارتباطات اورژانس

هدف از انعقاد این تفاهمنامه، همکاری فنی و فرآیندی برای افزایش سطح کیفی خدمات اورژانس و هوشمندسازی ارتباطات پیش بیمارستانی و پذیرش بیمارستانی است تا زمان ارائه خدمات اورژانس، به حداقل زمان کاهش یابد.

یکی از مهمترین خدمات نظام سلامت الکترونیک، افزایش سطح کیفی خدمات اورژانس است که امکان تبادل مستقیم اطلاعات اورژانس با پرونده الکترونیک سلامت فرد فراهم شود.

ازاین رو با امضای این تفاهمنامه، مدیریت پرونده الکترونیک و اورژانس برای تبادل اطلاعات آنلاین مردم به اورژانس فراهم می شود.

در این مراسم پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس و مدیریت های پزشکی کشور با بیان اینکه مدیریت سکته های مغزی در ایران نسبت به متوسط جهانی، یک الگوی پیروز محسوب می شود، گفت: سامانه های مبتنی بر فناوری اطلاعات در اورژانس کشور، عملکردهای پیروزی داشته و ما شاهد بیشترین تأثیرگذاری در سامانه هایی مانند هدایت و عملیات حوادث غیرمترقبه بودیم.

وی با بیان اینکه اپلیکیشن 115 هم اکنون قابل نصب روی گوشی های موبایل است و در نمایشگاه الکامپ امسال در سالن دولت الکترونیک عرضه شده است، افزود: این اپلیکیشن امکان دریافت هشدارهای لازم مربوط به حوادث در مسیرها و نیز مباحث مربوط به خودامدادی و دگرامدادی را برای کاربران ارائه می کند.

کولیوند شرح داد: با اجرای این تفاهمنامه، در صورتی که فرد با اورژانس تماس بگیرد، تمام اطلاعات وی به اورژانس منتقل شده و زمان ارائه خدمات پیش بیمارستانی و پذیرش اورژانس به حداقل زمان ممکن کاهش می یابد.

رئیس اورژانس و مدیریت های پزشکی کشور تأکید کرد: این اطلاعات اولیه، پس از جانمایی فرد تماس گیرنده با بیمار و آشنایی اورژانس با وضعیت پرونده سلامت الکترونیک بیمار دریافت می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هوشمندسازی ارتباطات اورژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندسازی ارتباطات اورژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید