نظارت مستمر بر واحدهای فراوری کننده مواد غذایی خراسان رضوی

به گزارش وبلاگ آشپزی، دکتر محمد رضا دارابی صبح دوشنبه در نشست با مدیران معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: فرهنگ سازی در زمینه سلامت موضوعی زمان بر است اما باید فرهنگ خوب زیستن و زندگی سالم را در جامعه ترویج داد و انجام اقدامات زیرزمینی و ارائه محصولات تاریخ مصرف گذشته سلامتی مردم را به خطر می اندازد که باید در این زمینه کنترل و نظارت به صورت مستمر انجام گردد.

نظارت مستمر بر واحدهای فراوری کننده مواد غذایی خراسان رضوی

وی اضافه کرد:وزارت بهداشت تنها سازمان متولی سلامت نیست و باید برای تامین سلامتی جامعه تمامی سازمان های موثر بر سلامت همچون شهرداری، استانداری، شهرداری و سایر ارگان ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:با توجه به فعالیت 850 کارخانه و واحد فراوری کننده مواد غذایی در دانشگاه باید کنترل و نظارت بر این واحدها به صورت مستمر صورت گیرد که سلامتی مردم به خطر نیافتد.

وی گفت: تامین داروهای مورد احتیاج استان و مراکز درمانی باید بصورت جدی پیگیری گردد و داروخانه های آموزشی باید تمامی داروهای مورد احتیاج به ویژه داروهای خاص و کمیاب را تامین و در اختیار بیماران قرار دهند.

دارابی گفت:باید به گونه ای عمل کرد که بیماران برای دریافت دارو و یا ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع نشوند و تمام موارد مورد احتیاج تامین گردد همچنین در خصوص مجوز داروخانه باید در زمان صدور پرونده به تمام استاندارهای موجود توجه گردد و بر اساس مصوبه حضور دانشجویان در داروخانه ها باید پس از طی کردن 180 واحد درسی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد توضیح داد: مهترین مسئله ما داروخانه شبانه روزی است که باید 24ساعته آماده خدمت رسانی به زائران و مجاوران باشند و مسئول فنی نیز داشته باشد.

وی تاکید نمود: تکریم ارباب رجوع، تشدید نظارت ها و پیگیری ها در حوزه های مختلف نظارتی معاونت غذا و دارو دانشگاه منطبق با ضوابط و مقررات، فرهنگ سازی بیشتر در حوزه سلامت وکنترل تجویز منطقی داروها از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه مسئولان حوزه غذا و دارو باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نظارت مستمر بر واحدهای فراوری کننده مواد غذایی خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت مستمر بر واحدهای فراوری کننده مواد غذایی خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید