نصب فیلتردوده برای اتوبوس های خصوصی الزامی شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بر لزوم نصب سالانه فیلتر دوده بر روی 10 درصد اتوبوس های بخش خصوصی تأکید کرد.

نصب فیلتردوده برای اتوبوس های خصوصی الزامی شد

محسن پورسید آقایی در گفت وگو با وبلاگ آشپزی، در مورد تأثیر نصب فیلتردوده بر کاهش آلودگی هوا با بیان اینکه برای برطرف صددرصدی آلایندگی اتوبوس ها ضروری است که از فیلتر دوده استفاده گردد، گفت: برای برطرف کامل آلایندگی ذرات معلق احتیاج به فیلتر دوده داریم که این کار هم در حال اجرا شدن است اما دقت داشته باشید که قیمت هر فیلتر دوده با شرایط فعلی، حدود 100 میلیون تومان گردیده است.

وی با بیان اینکه قرارداد 100 دستگاه فیلتر دوده منعقد گردیده و رایزنی برای خرید 100 دستگاه دیگر ادامه دارد، گفت: برنامه این است که برای 700 دستگاه اتوبوس فیلتر دوده خریداری کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد پایان نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس های بخش خصوصی نیز گفت: ما منتظر بودیم که پروسه خرید فیلتر دوده برای اتوبوس های شرکت واحد به پایان برسد تا بتوانیم بخش خصوصی را ملزم کنیم که نسبت به خرید فیلتر دوده اقدام کند.

پورسیدآقایی گفت: بر همین اساس در جلسه شورای معاونت حمل و نقل شهرداری تصمیم بر این شد که شرکت های پیمانکار بخش خصوصی اتوبوسرانی ملزم شوند که سالانه 10 درصد از اتوبوس های خود را مجهز به فیلتر دوده نمایند که به نظر امری محال نیست؛ چراکه بزرگترین شرکت اتوبوسرانی بخش خصوصی 300 دستگاه اتوبوس دارد که 10 درصد آن 30 اتوبوس می گردد که بار مالی آن نیز زیاد نخواهد بود.

وی اظهار کرد: قرار شد که معاونت حمل و نقل نیز به عنوان تشویق، پیمایش و یارانه اتوبوس های دارای فیلتر دوده را بیشتر کند تا جبران هزینه گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نصب فیلتردوده برای اتوبوس های خصوصی الزامی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب فیلتردوده برای اتوبوس های خصوصی الزامی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید