نتایج آزمایش میکروبی و شیمیایی آب صندل آباد منفی اعلام شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بجنورد با بیان اینکه نمونه آزمایش های میکروبی و شیمیایی آب منبع روستا در 28 مرداد سال جاری منفی اعلام گردیده است، اظهار کرد: آزمایش های ویروسی و آنالیز سموم آب نیز در حال اجرا است اما نمونه آزمایش گردیده میکروبی و شیمیایی همان روز مشکلی نداشته و سایر خوراکی های مصرفی نیز نظیر نان نانوایی، سس مجلس عروسی و ... نیز مورد آنالیز نهاده شد و احتیاج به آنالیز بیشتر دارد.

نتایج آزمایش میکروبی و شیمیایی آب صندل آباد منفی اعلام شد

ابراهیم بازخانه اضافه کرد: نتیجه دقیق کشف عامل بیماری به دانشکده بهداشت و معاونت پژوهشی واگذار شد و در زمان کوتاه نمی توان نتیجه شفاف عامل بیماری را اظهار داشت.

وی با بیان اینکه هم اکنون 50 بیمار در بیمارستان های امام رضا(بخش اطفال)، امام حسن(بزرگسالان) و تامین اجتماعی بجنورد بستری هستند، اضافه کرد: در پی اعلام مسمومیت اکیپ های سلامت در روستا مستقر شدند و 50 نفر تحت درمان هستند حال عمومی مساعدی دارند و هیچ یک از بیماران مسمومیت نگران کننده ای نداشتند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بجنورد اضافه کرد: مرکز جامع سلامت روستایی صندل آباد نیز 40 بیمار را سرپایی مداوا کرد، پنج پزشک عمومی مستقر در محل بودند، در ابتدای روز 28 مرداد ماه یک متخصص عفونی مسئولیت، کنترل، راهنمایی بیماران و غربالگری را بر عهده گرفت و رئیس دانشگاه به عنوان متخصص اطفال در محل حضور داشت.

به گفته دکتر بازخانه هم اکنون نیز یک پزشک عمومی برای کنترل سلامت مادران باردار در مرکز حضور دارد ضمن اینکه تیم های سلامت روان و بهداشت محیط و مبارزه با بیماری ها نیز همزمان در محل حضور داشته و ارائه خدمت داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نتایج آزمایش میکروبی و شیمیایی آب صندل آباد منفی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج آزمایش میکروبی و شیمیایی آب صندل آباد منفی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید