میرزاده: اولویتی برای تعطیلات زمستانی وجود ندارد، فضای مجلس موافق نیست

به گزارش وبلاگ آشپزی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که فضای مجلس شورای اسلامی به خصوص کمیسیون آموزش موافق تعطیلات زمستانی مدارس نیست، گفت: اگر دولت بنایی برای تعطیلات زمستانی دارد باید بعد از انجام کار کارشناسی آن را در قالب برنامه هفتم توسعه به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد، لذا این موضوع در مقطع فعلی اولویت ندارد.

میرزاده: اولویتی برای تعطیلات زمستانی وجود ندارد، فضای مجلس موافق نیست

میر حمایت میرزاده در گفت وگو با وبلاگ آشپزی در واکنش به انتشار اخباری درباره اعمال تعطیلات زمستانی یک هفته ای در مدارس، اظهار کرد: دولت هنوز لایحه ای برای تعطیلات زمستانی مدارس به مجلس شورای اسلامی ارائه نکرده است؛ کما این که دی ماه سال گذشته این موضوع در قالب بندی در لایحه هوای پاک به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که آن را رد کرد.

وی با یادآوری این که شروع و سرانجام سال تحصیلی طبق قانون مجلس شورای اسلامی اجرا می گردد، گفت: شروع و سرانجام سال تحصیلی طبق مطالعات چندین ساله در کشور و استفاده از تجارب جهان و مطابقت های لازم معین گردیده است. لذا اگر قرار به تغییر این موضوع باشد باید موارد دیگری همچون تدریس کتاب های آموزشی در کل سال تحصیلی دیده گردد؛ بدان معنا که اگر مقطعی از زمستان تعطیل گردد، تقویم آموزشی هم تغییر خواهد نمود و در کنار آن زمانی به سال تحصیلی برای جبران عقب ماندگی اضافه می گردد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این که تغییر تقویم آموزشی و اعمال تعطیلات زمستانی منوط به وضعیت دانش آموزان، معلمان، کارمندان و خانواده ها است، گفت: با توجه به تمامی شرایط بعید است که فضای مجلس شورای اسلامی به خصوص کمیسیون آموزش موافق تعطیلات زمستانی باشند.

میرزاده شرح داد: برای اعمال تعطیلات زمستانی و یا تغییر تقویم آموزشی نباید تنها به دانش آموزان تهران و یا کلانشهرها نگاه کرد. شرایط دانش آموزان به خصوص در روستاها نیز باید در نظر گرفته گردد. خردادماه و بعد از ایام امتحانات که دانش آموزان روستایی در مزارع مشغول به کار گردیده و یاری حال خانواده هایشان هستند به همین دلیل نه تنها تعطیلات زمستانی برای آنها فایده ای ندارد که فرصت آنها در تابستان هم کم می گردد؛ این نشان می دهد در موضوع تعطیلات زمستانی تنها به شرایط شهرنشینان توجه گردیده است.

وی درباره لزوم تغییر در تقویم آموزشی براساس شرایط مناطق مختلف کشور اظهار کرد: وقتی کشور براساس برنامه های پنج ساله اداره می گردد ضروری است که هر نوع تغییری در تقویم آموزشی نیز در برنامه توسعه آورده گردد. دولت در سال 1395 برنامه شش ساله را براساس مطالعات انجام گردیده به مجلس شورای اسلامی ارائه کرد که در آن موضوع تعطیلات زمستانی وجود نداشت. کمااین که در برنامه ششم تنها یک بند درباره آموزش آمده بود و مجلس بیش از 20 بند به آن افزود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که وظیفه دولت اجرای برنامه توسعه است، گفت: با اجرای تعطیلات زمستانی نه تنها نظام آموزشی به هم می خورد که برنامه توسعه نیز نادیده گرفته می گردد. اگر دولت می خواهد چنین کاری را انجام دهد باید آن را در قالب برنامه پنج ساله هفتم توسعه با انجام کار کارشناسی به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

میرزاده در جمع بندی گفت: در شرایط فعلی باید براساس برنامه توسعه تقویم آموزشی را همان طور که است، پیش برد. بنده به شدت با بی برنامگی مخالف هستم، لذا اولویتی برای تعطیلات زمستانی در مقطع فعلی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "میرزاده: اولویتی برای تعطیلات زمستانی وجود ندارد، فضای مجلس موافق نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزاده: اولویتی برای تعطیلات زمستانی وجود ندارد، فضای مجلس موافق نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید