مشاهده 3 قلاده پلنگ در چهارمحال و بختیاری

به گزارش وبلاگ آشپزی، خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از مشاهده و تصویربرداری از 3 قلاده پلنگ در حاشیه منطقه حفاظت شده جنگلی هلن اطلاع داد.

مشاهده 3 قلاده پلنگ در چهارمحال و بختیاری

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی گفت: جوامع محلی دوستدار محیط زیست پس از مشاهده و تصویربرداری از 3 قلاده پلنگ در حاشیه منطقه حفاظت شده جنگلی هلن، اقدام به تصویربرداری از این گونه کمیاب و در معرض انقراض کردند.

وی اضافه نمود: این طبیعت دوستان، پس از مشاهده پلنگ ها در ارتفاعات حاشیه منطقه حفاظت شده، تصاویر و فیلم های تهیه شده را به همراه مختصات و موقعیت جغرافیایی، زمان و تاریخ دقیق مشاهده در اختیار مسئولان این اداره کل قرار دادند.

احمدی ضمن تقدیر از این دوستداران محیط زیست اظهار کرد: مناطق حفاظت شده هلن و سبزکوه در جوار هم قرار دارند و زیستگاه مناسبی برای این گربه سان هستند.

وی توضیح داد: این مناطق به عنوان مناطق بینابین برای عبور گونه هایی از حیات وحش و پلنگ بین سایر مناطق این استان و استان های همجوار مطرح هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با بیان اینکه مشاهده پلنگ در طبیعت به ندرت رخ می دهد و این جانور مرموز و مخفی کار، اجازه مشاهده شدن را به کمتر کسی می دهد، گفت: گزارشات مکرر مردمی و ماموران اجرایی مبنی بر مشاهده حیات وحش و گونه های با ارزش و کمیاب، با امنیت در این مناطق و مناسب بودن زیستگاه برای این گونه های ارزشمند در ارتباط است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مشاهده 3 قلاده پلنگ در چهارمحال و بختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده 3 قلاده پلنگ در چهارمحال و بختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید