مدرسه ای در آمریکا به دلیل آلودگی به رادیواکتیو تعطیل شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، تهران - خبرنگاران - یک مدرسه متوسطه در شهر پایکتون(Piketon) واقع در جنوب ایالت اوهایو آمریکا به دلیل آلودگی به مواد رادیواکیتو از سوی مسوولان این مدرسه تعطیل شد.

مدرسه ای در آمریکا به دلیل آلودگی به رادیواکتیو تعطیل شد

خبرگزاری بی بی سی (امروز) پنجشنبه نوشت: تعطیلی این مدرسه زمانی صورت گرفت که مسوولان آن دریافتند که مدرسه به مواد رادیواکتیو آلوده شده است.

این مدرسه که بیش از 300 دانش آموز و 25 کارمند و معلم دارد، برای مابقی سال تحصیلی و تا زمان معین شدن منبع، سطح آلودگی و تاثیرات بالقوه آن بر سلامت عمومی و محیط زیست تعطیل خواهد بود.

مقامات می گویند، تجهیزات آزمایش هوا در نزدیکی این مدرسه وجود اورانیوم و نپتونیوم 237 را تشخیص داد.

تاسیسات هسته ای مجاور این مدرسه تا پیش از تعطیلی در سال 2001، اورانیوم با خلوص قابل استفاده در ساخت تسلیحات اتمی برای وزارت انرژی آمریکا فراوری می نموده است.

این کارخانه همچنین مواد هسته ای را برای وزارت انرژی ایالات متحده و برنامه تسلیحات هسته ای این کشور بین سال های 1954 و 2001 فراوری می کرد.

وزارت انرژی آمریکا در وب سایت خود می گوید: پس از جنگ سرد، غنی سازی اورانیوم با درجه تسلیحاتی در این کارخانه به حالت تعلیق درآمده و تاسیسات فراوری آن به بخش خصوصی اجاره داده و در سال 2001، عملیات غنی سازی در این سایت متوقف شد.

در زمان حاضر عملیات برای تخریب و پاکسازی سایت یادشده از وجود مواد رادیواکتیو در حال اجرا است.

اروپام**6984**1275

منبع: ایرنا

به "مدرسه ای در آمریکا به دلیل آلودگی به رادیواکتیو تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه ای در آمریکا به دلیل آلودگی به رادیواکتیو تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید