عضو بدر: نیروهای ما برای زدن مواضع ترکیه در عراق آمادگی کامل دارند

به گزارش وبلاگ آشپزی، یک عضو فراکسیون پارلمانی بدر در عراق توضیح داد که نیروهای امنیتی عراق کاملا آماده مقابله با هر گونه تجاوز در عراق و هدف قرار دادن مواضع ترکیه در این کشور هستند.

عضو بدر: نیروهای ما برای زدن مواضع ترکیه در عراق آمادگی کامل دارند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آشپزی، عدی الشغلان از اعضای فراکسیون بدر در مجلس عراق، امروز (آدینه) با اشاره به اقدام اخیر ترکیه در حمله به شمال عراق، تأکید کرد که نیروهای امنیتی عراقی برای مقابله با هرگونه تجاوز در آمادگی کامل به سر می برند.

این عضو فراکسیون بدر در گفت و گو با شبکه السومریه گفت: ما، همزمان با محکومیت کارشکنی آشکار نیروهای ترکیه و نقض آشکار حاکمیت عراق، به نوبه خود و به عنوان نماینده ملت عراق از دولت عراق و وزارت خارجه می خواهیم، تمام اقدامات قانونی را در این خصوص اتخاذ کند.

عدی الشغلان در ادامه گفت که اگر این حالت ادامه پیدا کند، عراق پاسخ دیگری خواهد داشت. وی همچنین تأکید کرد: همه بدانند، نیروهای امنیتی ما برای زدن مواضع ترکیه در عراق آمادگی کامل دارند و همچنین این توانایی را دارند که با هر گونه تجاوز مقابله نمایند.

الشغلان ادامه داد که کوشش خواهد نمود تا به کمیته روابط خارجی مجلس عراق درخواستی به همراه امضای اعضای مجلس ارائه کند، تا با دعوت از وزیر خارجه در جریان اقدامات وزارت در قبال نقض حاکمیت عراق قرار بگیرد.

این اظهارات در حالی است که روز چهارشنبه، یک فروند پهپاد شناسایی ترکیه با نقض حریم هوایی عراق وارد آسمان این کشور شد و با بمباران شمال شهر مخمور (در جنوب غرب اربیل) دو غیرنظامی را کشت.

صبح روز چهارشنبه نیز منابع مطلع از کشته شدن یکی از سرکرده های حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) طی حمله هوایی ترکیه به ارتفاعات شمال استان اربیل در منطقه کردستان عراق خبر دادند.

در پی نقض حریم هوایی عراق از سوی ترکیه، نائب رئیس مجلس، رئیس جریان حکمت ملی و حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق با صدور بیانیه های جداگانه حمله ترکیه به اردوگاه خانواده های آواره در جنوب شهر اربیل در منطقه کردستان عراق را محکوم کردند و خواهان برخورد جدی دولت عراق با نقض حریم هوایی کشورشان از سوی هر طرفی شدند.

یکی از اعضای فراکسیون امنیت و دفاع مجلس عراق نیز خواهان شکایت از ترکیه به شورای امنیت شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "عضو بدر: نیروهای ما برای زدن مواضع ترکیه در عراق آمادگی کامل دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو بدر: نیروهای ما برای زدن مواضع ترکیه در عراق آمادگی کامل دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید