طراحی شورلت کوروت جدید با الهام از جت های جنگنده

به گزارش وبلاگ آشپزی، با اینکه بخش هایی مثل چراغ های عقب یادآور مدل های پیشین کوروت است، اما ماشین از فرم سنتی ماشین های اسپرت آمریکایی فاصله گرفته و بیشتر به رقیبان اروپایی اش شبیه شده است.

طراحی شورلت کوروت جدید با الهام از جت های جنگنده

تغییر برای پیروزی

شورلت نسل جدید مدل کوروت را با تغییرات زیاد و با امید به رقابت نزدیک تر با ماشین های اسپرت اروپایی نظیر پورشه، فراری و مک لارن به بازار عرضه خواهد نمود.

از سال 1953 که اولین نسل کوروت ساخته شد، موتور همواره در جلوی ماشین قرار داشت. اما شورلت در ساخت نسل هشتم سنت شکنی نموده و موتور را پشت جایگاه راننده قرار داده است.

با قرار دریافت موتور در وسط، وزن بین جلو و عقب ماشین تقریبا مساوی تقسیم شده و گرانیگاه به وسط منتقل می گردد. در نتیجه ماشین چابک تر و فرمان پذیری اش بهتر می گردد.

شورلت می گوید مدل جدید کوروت را برای استفاده روزمره ساخته است

یکی از ضعف های ماشین های موتور-وسط جای کم برای سرنشینان است. شورلت، اما می گوید کوروت جدید از راحتی چیزی از نسل قبلی کم ندارد و می توان از آن به طور روزمره استفاده کرد.

کوروت جدید با الهام از جت های جنگنده و ماشین های مسابقات فرمول یک طراحی شده است.

با اینکه بخش هایی مثل چراغ های عقب یادآور مدل های پیشین کوروت است، اما ماشین از فرم سنتی ماشین های اسپرت آمریکایی فاصله گرفته و بیشتر به رقیبان اروپایی اش شبیه شده است.

موتور ماشین هشت سیلندر است و 495 اسب بخار نیرو فراوری می نماید. شورلت می گوید شتاب صفر تا صد کیلومتر مدل تقویت شده کوروت کمتر از سه ثانیه است. این اعداد برای رقابت با ماشین هایی نظیر پورشه 911 کافی خواهد بود.

پیش بینی می گردد در آینده مدل های قوی تری از کوروت فراوری گردد که بتواند مدل هایی از فراری و مک لارن را به چالش بکشد.

ظاهر ماشین با الهام از جت های جنگنده طراحی شده است

در شصت سال گذشته کوروت به عنوان نماینده ماشین های اسپرت آمریکایی شهرتی دنیای داشته، اما هرگز نتوانسته خارج از بازار آمریکا جایگاهی هم سطح با این شهرت پیدا کند.

جنرال موتورز، مالک شورلت، می داند که با تغییرات زیاد در نسل جدید، بخشی از هواداران سنتی این ماشین را از خود دور خواهد نمود. با این حال این کارخانه امیدوار است بتواند خریداران جوان تر را در سراسر دنیا به این ماشین جلب کند.

فراوری نسل جدید کوروت از زمستان سال جاری شروع خواهد شد. قیمت پایه آن زیر 60 هزار دلار است و پیش بینی می گردد مدل های قوی تر ماشین با قیمت بالای صد هزار دلار فروخته گردد.

این اولین مدل لوتوس تحت مالکیت جیلی، خودروساز چینی است

بازگشت 2000 اسب بخاری

لوتوس با رونمایی از یک سوپرکار الکتریکی، اولین مدل جدید خود پس از یازده سال را نمایش داد.

لوتوس، اگرچه از نام های معتبر در صنعت خودرو و مسابقات اتومبیلرانی است، اما نتوانسته به اندازه شرکت های دیگر انگلیسی نظیر مک لارن و آستون مارتین از بازار ماشین های اسپرت سهم داشته باشد.

این شرکت حالا تحت مالکیت جیلی، خودروساز چینی است و با سرمایه گذاری گسترده شرکت مادر میخواهد مجموعه ای از مدل های جدید از جمله یک مدل شاسی بلند فراوری کند.

ایویا (Evija) اولین مدلی است که تحت مالکیت جیلی ساخته خواهد شد. این ماشین 2000 اسب بخاری چهار موتور الکتریکی دارد که می تواند سرعتش را در کمتر از سه ثانیه به صد کیلومتر در ساعت برساند.

چهار موتور الکتریکی ایویا 2000 اسب بخار نیرو فراوری می نماید

حداکثر سرعت ماشین بیش از 320 کیلومتر در ساعت اعلام شده است و لوتوس می گوید ماشین با هر با شارژ تا 400 کیلومتر حرکت می نماید.

با اینکه ایویا بیشتر با توجه به احتیاج های آیرودینامیک و مهندسی شکل گرفته، اما ظاهری خیره نماینده دارد. به ویژه عقب خودرو با دو تونل هوا و چراغ های خطی، فرمی منحصر به فرد دارد که آن را از رقبایش کاملا متفاوت نموده است.

داخل ماشین ساده طراحی شده و ترکیب بینابینی از یک ماشین مسابقه ای و یک ماشین لوکس است.

قیمت پایه ایویا یک میلیون و 700 میلیون پوند (حدود دو میلیون و 100 هزار دلار) است و تنها 130 دستگاه از آن ساخته می گردد.

فرمان ایویا با الهام از ماشین های مسابقات فرمول یک ساخته شده است

در بین نام های قدیمی در خودروسازی، لوتوس اولین کارخانه ای است که برای ساخت یک سوپرکار از قوای محرکه الکتریکی استفاده می نماید.

با اینکه استفاده از موتور های الکتریکی هر روز بیشتر می گردد، سازندگان خودرو های اسپرت معتقدند توانایی باتری ها هنوز به سطحی نرسیده که جوابگوی احتیاج یک سوپرکار باشد.

باتری های ایویا در پیست اتومبلیرانی تنها هفت دقیقه دوام می آورد. اگرچه لوتوس می گوید با شارژر های سریع می توان باتری ها را در 18 دقیقه شارژ کرد و با پیشرفت شارژر ها این زمان کمتر هم خواهد شد.

این اولین باری نیست که لوتوس میخواهد خود را از یک خودروساز کوچک به بازیگری دنیای در صنعت خودرو تبدیل کند. این شرکت ده سال پیش، با سرمایه کارخانه مالزیایی پروتون قصد داشت با عرضه پنج مدل جدید نام خود را احیا کند؛ برنامه ای که به شکست انجامید و کارخانه را تا مرز ورشکستگی پیش برد.

چرخ های پروتین می تواند مستقل از یکدیگر تا 360 درجه حرکت نمایند

اختراع دوباره چرخ

یک شرکت انگلیسی به نام پروتین چرخ هایی ساخته که علاوه بر جا دادن یک موتور الکتریکی می توانند مستقل از یکدیگر تا 360 درجه حرکت نمایند. این فن آوری به ماشین های الکتریکی این امکان را می دهد تا به راحتی در فضا های کوچک در شهر ها حرکت نمایند.

این چرخ ها هفته گذشته در تاکسی خودران نمایش داده شد که توسط شرکت ملی خودرو های الکتریکی سوئد (NEVS) ساخته شده است.

موتور الکتریکی هر چرخ بیش 107اسب بخار نیرو فراوری می نماید و فنر های روی چرخ می توانند ارتفاع ماشین را هم سطح پیاده رو پایین بیاورند تا مسافران به راحتی سوار و پیاده شوند.

شرکت ملی خودرو های الکتریکی سوئد بازمانده کارخانه ساب، خودروساز مشهور سوئدی است که در سال 2012 ورشکست شد. این شرکت اکنون مالک چینی دارد و در چین بر اساس یکی از مدل های ساب، یک ماشین الکتریکی فراوری می نماید.

شرکت پروتین ماه گذشته به این مجموعه سوئدی-چینی پیوسته است.

کانسپت 19-19 به مناسبت صد ساله شدن سیتروئن ساخته شد

در چند قدمی آینده

سیتروئن می گوید نسل بعدی مدل هایش را با الهام از کانسپت اخیر این کارخانه با چرخ هایی بزرگ خواهد ساخت.

این فرم نخستین بار در کانسپت 19-19 نمایش داده شد که به مناسبت صدمین سال تاسیس کارخانه فرانسوی ساخته شده است.

لیندا جکسون، مدیر سیتروئن، در مصاحبه با هفته نامه انگلیسی اتوکار گفته است حوصله مردم از فرم های کنونی ماشین سر رفته و وقت آن رسیده که ماشین ها با شکلی تازه ساخته گردد. به گفته این مدیر انگلیسی، چرخ های بزرگ فرصتی برای معرفی فرمی تازه به مشتریان فراهم می نماید.

چرخ های 30 اینچی کانسپت 19-19 به طراحان این امکان را داده تا بدون احتیاج به افزایش ارتفاع ماشین، جایگاه ها را تا حد یک ماشین شاسی بلند بالا ببرند. با این چرخ ها فاصله ماشین تا کف زمین هم بسیار بیشتر از شاسی بلند ها است.

چرخ های بزرگ همچنین برای قراردادن موتور های الکتریکی فضای بیشتری دارد، اما راحتی سواری ماشین با این چرخ ها کمتر است. برای یافتن راه حلی برای این مسئله سیتروئن با کارخانه لاستیک سازی گودیر (Goodyear) همکاری می نماید.

کانسپت 19-19 تصویری از خودرو های سیتروئن در سال 2030 را نمایش می دهد، اما مدیران سیتروئن می گویند مدلی با چرخ های بزرگ را پیش از این زمان به بازار عرضه خواهند کرد.

خاویر پژو، مدیر فراوری سیتروئن، می گوید این کارخانه میخواهد با نسل بعدی مدل های خود استاندارد های موجود خودروسازی را به چالش بکشد.

منبع: فرادید

به "طراحی شورلت کوروت جدید با الهام از جت های جنگنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی شورلت کوروت جدید با الهام از جت های جنگنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید