شکایت دومین مامور امنیتی آمریکا علیه ترامپ ، ترامپ: سناتور رامنی، خر خودشیفته است

به گزارش وبلاگ آشپزی، گفته می گردد افشاگر دوم شاهد اطلاعات دسته اول اقدامات و گفته های رئیس جمهور آمریکا است.

شکایت دومین مامور امنیتی آمریکا علیه ترامپ ، ترامپ: سناتور رامنی، خر خودشیفته است

دومین مامور امنیتی در آمریکا، ترامپ را به سوء استفاده از قدرت در تماس تلفنی اش با رئیس جمهوری اوکراین متهم کرد.

به گزارش وبلاگ آشپزی، پس از هفته ها کشمکش درباره جنجال دونالد ترامپ و اوکراین، دومین مامور سرویس امنیتی آمریکا دست به افشاگری علیه ترامپ زده است. او قرار است برای شهادت علیه ترامپ پیش قدم گردد. این در حالی است که مامور افشاگر اول، ترامپ را تا مراحل تحقیق برای استیضاح پیش برده است.

منتقدان، ترامپ را متهم نموده اند که با سوء استفاده شخصی از موقعیت خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا بر رئیس جمهور اوکراین فشار وارد نموده تا به اطلاعاتی درباره پسر رقیب انتخاباتی اش (جو بایدن) دست یابد.

ترامپ در گفتگوی تلفنی اش با رئیس جمهوری اوکراین، او را تحت فشار قرار داده بود تا درباره فعالیت های پسر جو بایدن تحقیق کند. این موضوع مورد انتقاد قرار گرفته زیرا ترامپ از موقعیت اش در دولت آمریکا برای منافع شخصی، سوء استفاده نموده است.

هانتر بایدن پسر جو بایدن در یک شرکت نفتی در اوکراین فعالیت می کرد. این دو افشاگر همچنین دولت آمریکا را متهم نموده اند که دولت آمریکا یاری های نظامی به اوکراین را به دلیل گروکشی بر سر مقوله هانتر بایدن تعلیق نموده اند.

عکس: آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا

مارک زید وکیل 2 نیروی امنیتی با تائید این موضوع به سی ان ان گفت: او و دیگر وکلا در تیمش روی یک جامعه اطلاعاتی بر روی این موضوع کار می نمایند. بعضی از این وکلا پیشتر وکالت افشاگر نخست را نیز برعهده داشته است. به گفته این وکیل مامور افشاگر دوم، اطلاعات دسته اولی در اختیار دارد که اطلاعات مامور افشاگر اول را کامل می نماید.

زید اعلام نمود: مامور امنیتی دوم هنوز شکایت خود را به صورت قانونی پر ننموده اما دیداری با بازپرس کل دستگاه های امنیتی آمریکا داشته و در آن دیدار شکایت خود را مطرح نموده است.

سی ان ان نوشت: گفته می گردد افشاگر دوم شاهد اطلاعات دسته اول اقدامات و گفته های رئیس جمهور آمریکا است و افشاگر اول بیشتر روی شنیده های خود از ترامپ تمرکز دارد.

اندرو باکاج مشاور وکیل تیم اطلاعاتی در این باره گفت: آنها وکالت مقامات زیادی را بر عهده دارند و تعداد وکلای این تیم را معین نکرد.

استفانی گریشام دبیر مطبوعاتی کاخ سفید نیز در خصوص خبر افشاگر دوم اظهار کرد: اهمیتی ندارد که چند نفر خواستار افشاگری یک دیالوگ تلفنی -که پیشتر توسط رئیس جمهور علنی شده- هستند. این موضوع چیزی را عوض نمی نماید زیرا او کار اشتباهی را انجام نداده است.

بی بی سی در این باره نوشت: مقوله مکالمه بین ترامپ و ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهوری اوکراین چندان مورد توجه نمایندگان و سناتورهای جمهوری خواه نیست و آنها ترجیح داده اند صحبت زیادی در این موضوع ننمایند.

به گفته بی بی سی، با این حال ترامپ معدود جمهوری خواستاری را که درباره اوکراین با او مخالفند را به شدت سرکوب نموده است. او در این باره به سناتور میت رامنی تاخت و او را خر خودشیفته خطاب کرد.

خر خود شیفته مودبانه ترجمه ای است که می توان برای توهین ترامپ به سناتور رامنی به کار برد.

سایت خبری ام اس ان به نقل کریس مورفی سناتور دموکرات در باره جمهوری خواستار نوشت: سکوت جمهوری خواستار وفاداری کورکورانه حزبی است.

او در سخنان خود گفت: تفاوت آمریکا با کشورهای دیکتاتوری در این است که ما اجازه سوء استفاده شخصی از موقعیت را به مقامات خود نمی دهیم. کسی نباید از رئیس جمهور بترسد.

منبع: عصر ایران

به "شکایت دومین مامور امنیتی آمریکا علیه ترامپ ، ترامپ: سناتور رامنی، خر خودشیفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت دومین مامور امنیتی آمریکا علیه ترامپ ، ترامپ: سناتور رامنی، خر خودشیفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید