شانس کدام داور برای قضاوت دربی بیشتر است؟

به گزارش وبلاگ آشپزی، دربی 90، 31 شهریور برگزار می شود و کمیته داوران بررسی برای انتخاب داور دربی را شروع کرده است.

شانس کدام داور برای قضاوت دربی بیشتر است؟

شانس کدام داور برای قضاوت دربی بیشتر است؟

در حالی که رسانه های مختلف از شانس بالای موعود بنیادی فر برای قضاوت دربی نوشته بودند اما خبرهایی که از کمیته داوران به گوش می رسد، حاکی از آن است که بنیادی فر در میان گزینه های منتخب کمیته داوران برای قضاوت دربی نیست.

هدایت ممبینی، به عنوان رئیس کمیته داوران، علاقه زیادی دارد که بیژن حیدری، قضاوت این شهرآورد را برعهده داشته باشد و ظاهراً مصمم بوده که حتماً او را به عنوان داور انتخاب کند اما تاریخ برگزاری دربی مصادف شده با 31 شهریور ماه. تاریخی که بیژن حیدری به عنوان داور بین المللی ایران، برای قضاوت مسابقات نوجوانان به اندونزی سفر کرده و درست روز برگزاری دربی از اندونزی برمی شود. به همین دلیل امکان قضاوت دربی برای بیژن حیدری وجود ندارد.

دیگر داوران بین المللی هم وضعیتی بهتر از این ندارند. پیام حیدری در آن تاریخ برای قضاوت به قطر می رود و وحید کاظمی هم در میانمار به سر می برد. از طرفی بعد از اتفاقاتی که در بازی استقلال برای علیرضا فغانی افتاد، حساسیت استقلالی ها نسبت به فغانی هم زیاد شده و قطعاً او در میان کاندیداهای قضاوت دربی قرار نمی گیرد.

رسانه ها با در نظر دریافت این موارد به این نتیجه رسیده اند که تنها داور بین المللی که در آن تاریخ در ایران حضور دارد و مسئله ای برای قضاوت دربی ندارد، موعود بنیادی فر است. این اما در حالی است که مرور سابقه داوری بنیادی فر نشان می دهد کمیته داوران هیچ وقت قضاوت بازی های حساس را به بنیادی فر نسپرده است.

علاقه ممبینی به قضاوت بیژن حیدری در دربی، در حدی است که گفته می شود شاید او طی نامه ای از کنفدراسیون فوتبال آسیا بخواهد که قضاوت های حیدری را به گونه ای برنامه ریزی کنند که او برای دربی به تهران برشود اما منطقی تر این است که ممبینی گزینه دیگری را انتخاب کند.

مهدی سیدعلی، با توجه به سابقه قضاوت برای تیم های استقلال و پرسپولیس، تنها گزینه ای است که در حال حاضر برای کمیته داوران باقی مانده.

هرچند شاید کیفیت قضاوت سیدعلی در حد دربی نباشد اما شواهد نشان از این دارد که در صورت نرسیدن بیژن حیدری، مهدی سیدعلی گزینه قضاوت دربی خواهد بود.

البته تا زمان برگزاری دربی، ممکن است باز هم پروسه این انتخاب دستخوش تغییراتی شود و گزینه دیگری در نهایت قضاوت دربی را برعهده بگیرد.

منبع: ایران ورزشی

به "شانس کدام داور برای قضاوت دربی بیشتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس کدام داور برای قضاوت دربی بیشتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید