سرخابی ها از سکو تا زمین فرابورس

به گزارش وبلاگ آشپزی به نقل از شبکه خبر، بهنام محسنی، معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران، در مورد واگذاری باشگاههای استقلال و پرسپولیس، گفت: موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که اصولا در بازار پایه فرابورس چیزی تحت عنوان پذیرش وجود ندارد و شرکت ها صرفا در این بازار درج می شوند؛ پذیرش بایستی در بازارهای اول و دوم فرابورس صورت بگیرد .

سرخابی ها از سکو تا زمین فرابورس

وی در مورد آخرین وضعیت این دو باشگاه و دلیل تاخیرهای اجرا شده در واگذاری آن ها گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت های اقتصادی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است .

محسنی با اشاره به مفاد بند 3 تبصره 2 قانون بودجه در سال 98، به تکالیف مجلس شورای اسلامی برای واگذاری دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس در فرابورس پرداخت و گفت: بر اساس بند یادشده، وزارت ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس، شرایط لازم برای واگذاری سهام شرکت های استقلال و پرسپولیس را تا سرانجام شهریور فراهم کند و در مرحله بعد از آن است که، اساسا موضوع ورود این شرکت ها به بازار پایه فرابورس مطرح می گردد.

معاون بازارهای خارج از بورس فرابورس ایران، یکی از موارد اصلی که برای درج شرکت ها در بازار پایه فرابورس لازم است را سهامی عام بودن آن ها به منظور شمولیت عرضه نزد سازمان بورس بیان کرد و اضافه نمود: در این زمینه شرکت فرهنگی استقلال با مشکل سهامی خاص بودن روبرو است و احتیاج دارد که مراحل تبدیل شخصیت حقوقی از سهامی خاص به سهامی عام را طی کند .

محسنی در سرانجام بحث احصاء دارایی های مشهود و نامشهود این شرکت ها نظیر مالکیت معنوی مربوط به برند آن ها را نیز عنوان نمود و گفت: این شرکت ها بایستی برای ثبت برند خود در اداره مالکیت معنوی اقدام نموده و با شناسایی این دارایی، آن را در صورت های اقتصادی خود منعکس نمایند. ضمن اینکه با توجه به نظر قانون گذار در مورد عرضه عمومی شرکت های استقلال و پرسپولیس، بایستی موضوع تعداد سهام عرضه شده آن ها نیز معین گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سرخابی ها از سکو تا زمین فرابورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرخابی ها از سکو تا زمین فرابورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید