رییس جمهور تازه کرواسی تحلیف شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، رییس جمهور تازه کرواسی امروز، سه شنبه همزمان با آغاز رسمی ریاست جمهوری خود خواستار همبستگی بیشتر و هوشیاری در برابر رویکردهای پوپولیستی در زمینه هایی از جمله تغییرات اقلیمی شد که ممکن است حقایق علمی را تحریف کنند یا نادیده بگیرند.

رییس جمهور تازه کرواسی تحلیف شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، زوران میلانوویچ، رییس جمهور تازه کرواسی بر خلاف چهار همتای پیشین خود که در میدان سن مارک زاگرب، جایی که ساختمان های دولت و مجلس در آن قرار دارند، تحلیف شدند، تصمیم گرفت که مراسمی کوچک تر در دفترش در مرکز زاگرب برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، او در جمع مقامات عالی رتبه دولتی با اشاره به تغییرات اقلیمی و اظهاراتی که در این باره خطاب به رای دهندگان بیان می شود، گفت، چنین حرف هایی این حقیقت را که چنین مسئله ای وجود دارد، تغییر نمی دهند.

وی اضافه کرد، واقعیت یک چیز است و داشتن اراده سیاسی قانونی برای حل این واقعیت نیز مساله دیگری است.

او که از سال 2011 تا 2015 نخست وزیر کرواسی بوده، در ادامه گفت: رسانه های مستقل، نظام قضایی و جامعه علمی قدرتمندترین دفاع در برابر هرگونه ظلم هستند.

میلانوویچ اوایل ماه ژانویه در انتخابات کرواسی پیروز شد.

وی اضافه کرد: من نه یک عامل سیاسی اصلاح گر، بلکه سازنده خواهم بود.

نقش ریاست جمهوری در کرواسی به طور عمده نقشی تشریفاتی است که قدرتی برای وتوی قوانین ندارد اما در مسائل امنیتی، دفاعی و سیاست خارجی تاثیرگذار است.

او اظهار کرد: تقویت همبستگی و مشارکت اجتماعی، توزیع عادلانه تر ثروت و مبارزه با حامی پروری ابزارهای اصلی و کارآمد برای مبارزه با نابرابری و انزوا در جامعه هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رییس جمهور تازه کرواسی تحلیف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهور تازه کرواسی تحلیف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید