ذخایر استراتژیک نفت آمریکا که ترامپ مجوزش را داد چقدر است؟

به گزارش وبلاگ آشپزی، روسیاالیوم در گزارشی با اشاره به اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام نموده است که از ذخایر راهبردی نفت آمریکا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان استفاده گردد، آورده است: پس از اینک ترامپ اجازه استفاده از ذخایر نفتی این کشور به دنبال حمله به آرامکو را داد؛ ذخایر راهبردی نفت آمریکا چقدر است؟

ذخایر استراتژیک نفت آمریکا که ترامپ مجوزش را داد چقدر است؟

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: به خاطر حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که ممکن است روی قیمت نفت تاثیر داشته باشد من مجوز استفاده از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا را در صورت احتیاج صادر نموده ام. به اندازه ای که بازارها نفت کافی داشته باشند.

این رسانه می نویسد: ترامپ پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان که منجر به کاهش فراوری آن به میزان نصف و تاثیر بر روند انتقال نفت به بازار جهانی شد، دستور استفاده از ذخایر استراتژیک نفت را داد اما این ذخایر چقدر است؟ ایالات متحده آمریکا بزرگترین ذخیره استراتژیک نفت در جهان را دارد. اول ذخیره در سال 1975 پس از بروز بحران نفتی به سبب تحریم عربی ایجاد شد. ذخایر استراتژیک نفت آمریکا در طول سواحل خلیج مکزیک در چهار منطقه که زیرزمین است که 726.6 میلیون بشکه از نفت را در خود جای داده است.

روسیاالیوم نوشت: فقط رئیس جمهور آمریکا می تواند اجازه استفاده از ذخایر استراتژیک نفت را بدهد. آنگونه که بلومبرگ اعلام نموده است سه بار از ذخایر در گذشته استفاده شده است در سال 1991 به دنبال عملیات طوفان صحرا، در 2005 پس از طوفان کاترینا که زیر ساخت های نفتی در آمریکا در طول خلیج مکزیک تخریب شد و در سال 2011 به دنبال قطع نفت لیبی که بازارهای جهانی با مشکل روبرو شد.

این رسانه در ادامه آورده است: روز دوشنبه قیمت نفت برنت 11.73 دلار در هر بشکه بالا رفت و به 71.95 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم افزایش روزانه طی 28 سال را ثبت کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ذخایر استراتژیک نفت آمریکا که ترامپ مجوزش را داد چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر استراتژیک نفت آمریکا که ترامپ مجوزش را داد چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید