دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه، گفت وگوی صریح درباره تنش های منطقه ای

به گزارش وبلاگ آشپزی، معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه ضمن بررسی دستاوردها و موانع موجود در فرایند حل بحران سوریه، طی گفت وگویی صریح و صمیمی به بحث درباره دیگر مسائل و تنش های موجود در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و روش های حل مسالمت آمیز آن پرداختند.

دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه، گفت وگوی صریح درباره تنش های منطقه ای

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ آشپزی، در چارچوب رایزنی های مستمر ایران و ترکیه پیرامون موضوعات منطقه ای، سدات اونال معاون وزارت خارجه ترکیه که به تهران سفر کرده است با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار جابری انصاری و اونال ضمن بررسی دستاوردها و موانع موجود در فرایند حل بحران سوریه، طی گفت وگویی صریح و صمیمی به بحث درباره دیگر مسائل و تنش های موجود در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا و روش های حل مسالمت آمیز آن پرداختند.

حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشورهای منطقه و تامین حقوق پیروان ادیان و مذاهب و قومیت های گوناگون و همچنین حل سیاسی بحران های جاری به موازات مبارزه موثر با تروریسم از محورهای این گفت وگوی مشترک بود.

طرفین در این دیدار همچنین بر لزوم گفت وگوهای منطقه ای برای حل مسائل موجود، تقویت فرایند آستانه برای حل بحران سوریه و ادامه رایزنی های دوجانبه میان ایران و ترکیه تاکید کردند.

منبع: تسنیم

به "دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه، گفت وگوی صریح درباره تنش های منطقه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار معاونان وزرای خارجه ایران و ترکیه، گفت وگوی صریح درباره تنش های منطقه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید