دولت افغانستان شیوه برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را اعلام نمود

به گزارش وبلاگ آشپزی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان گفت که برای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در این کشور قرار است کمیسیون و دبیرخانه ای تشکیل گردد.

دولت افغانستان شیوه برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را اعلام نمود

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ آشپزی، هارون چخانسوری سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اظهارداشت: اشرف غنی تا چند روز آینده دستور برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را صادر خواهد نمود.

وی توضیح داد که پس از صدور فرمان توسط رئیس جمهور افغانستان، کمیسیون و دبیرخانه تدویر لویه جرگه تشکیل خواهد شد تا زمینه را برای برگزاری لویه جرگه فراهم کند.

پیش از این اشرف غنی برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را به عمر داودزی رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح افغانستان واگذار نموده بود.

اما بر اساس اظهارات سخنگوی اشرف غنی قرار است کمیسیون و دبیرخانه مستقلی برای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح در تشکیلات دولت این کشور ایجاد گردد.

از سوی دیگر، اخیرا شورای عالی صلح افغانستان اعلام نموده است که تاریخ برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح از 26 اسفند ماه به زمان نامعلومی به تعویق افتاده است.

چخانسوری با اشاره به این موضوع توضیح داد که تاریخ برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح قرار است از سوی کمیسیون و دبیرخانه لویه جرگه مشخص گردد.

با این حال، کوشش ها برای برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح تا کنون نتیجه ای در پی نداشته است.

اشرف غنی کوشش می نماید تا زمینه برگزاری لویه جرگه مشورتی فراگیری را با حضور نمایندگان احزاب، بزرگان اقوام، مقامات افغان و اقشار مختلف جامعه افغانستان فراهم کند.

برآورد هایی نیز وجود دارد که ممکن است لویه جرگه مشورتی صلح بدرستی برگزار نگردد و نمایندگان تمام اقشار جامعه افغانستان در آن حضور نداشته باشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دولت افغانستان شیوه برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان شیوه برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید