خودروهای پلیس در بریستول انگلیس به آتش کشیده شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ آشپزی، بروز درگیری میان معترضان و نیرو های پلیس در شهر بریستول در جنوب غربی انگلستان به زخمی شدن دو مأمور پلیس انجامید.

خودروهای پلیس در بریستول انگلیس به آتش کشیده شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ آشپزی و به نقل از رویترز، پلیس شهر بریستول انگلیس اعلام نمود که در پی بروز درگیری خشونت بار معترضان با نیروهای پلیس، دو تن از این نیروها به شدت زخمی شده و دستکم دو خودروی پلیس توسط معترضان به آتش کشیده شد.

لازم به ذکر است که هزاران معترض روز یکشنبه با عدم رعایت محدودیت های کووید -19 در مرکز شهر بریستول تجمع کردند و علیه لایحه دولت که به پلیس قدرت و اختیارات جدیدی برای محدود کردن اعتراض های خیابانی می دهد، اعتراض کردند.

نیروهای پلیس محلی اعلام نمود که تظاهرات در ابتدا به طور مسالمت آمیز شروع شد اما اندکی بعد توسط اقلیت کوچکی از معترضان به خشونت کشیده شد.

پریتی پاتل وزیر داخلی انگلیس در یک پیغام توئیتری نوشت که صحنه درگیریها در بریستول غیرقابل باور است.

لازم به ذکر است که در این درگیریها دو مأمور پلیس که به شدت زخمی شده بودند، به بیمارستان منتقل شدند. همچنین محوطه بیرونی یک پاسگاه پلیس در مرکز شهر تخریب شد.

بعضی از تظاهرات کنندگان پلاکاردهایی با شعارهایی همچون لایحه را بکشید، روزی که دموکراسی به دیکتاتوری تبدیل می گردد و ما را نمی توان به این راحتی ساکت کرد به همراه داشتند.

شایان ذکر است که لایحه مورد بحث و اعتراض دولت انگلیس به نیروهای پلیس اختیارات جدیدی برای وضع محدودیت های زمانی و سروصدا بر اعتراضات خیابانی می بخشد.

این لایحه از آنجا حساسیت شهروندان انگلیسی را برانگیخته است که برخورد خشونت آمیز پلیس لندن با یک مراسم شب زنده داری به مناسبت یادبود سارا اویرارد مقتول در روز سیزدهم مارس به خشم و انتقاد گسترده از نحوه برخورد پلیس با شهروندان انجامید.

گفته می گردد که در پرونده جنجالی آدم ربایی و قتل سارا اویرارد یک مأمور پلیس متهم شناخته شده و همین باعث شده است که موضوع خشونت علیه زنان و دختران بار دیگر با واکنش های تند و خشم آلودی همراه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خودروهای پلیس در بریستول انگلیس به آتش کشیده شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای پلیس در بریستول انگلیس به آتش کشیده شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید