خسارت 262 میلیارد ریالی سیل گلستان به تاسیسات آبرسانی روستاها

به گزارش وبلاگ آشپزی، عاشورمحمد مرگان پور بعدازظهر یکشنبه در مورد خسارات سیل به تأسیسات آب روستایی گلستان اظهار کرد: در ارزیابی روستاهای قابل دسترسی معین شد که 262 میلیارد ریال تاسیسات آبرسانی روستاهای استان آسیب دیده اند.

خسارت 262 میلیارد ریالی سیل گلستان به تاسیسات آبرسانی روستاها

وی اضافه نمود: تاکنون 29.2 کیلومتر خط انتقال، سه حلقه چاه، 17 دهنه چشمه، 74.5 کیلومتر شبکه توزیع، 12 هزار و 500 انشعاب و 46 دستگاه تأسیسات برقی آسیب دیده ارزیابی شده است.

به گفته مرگان پور، اجرای خط انتقال و شبکه توزیع موقت، تعمیر و تعویض تابلوهای برق، پمپ و تاسیسات الکترونیکی، شستشو و گندزدایی مخازن ذخیره و خطوط انتقال از جمله اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان پس از وقوع سیل در روستاهای استان بوده است.

وی به آبرسانی سیار با رعایت الزامات کیفی تاکید نمود و گفت: تاکنون 14 هزار و 415 شل آب بسته بندی از آبفای تهران، مشهد و خراسان رضوی برای توزیع در مناطق سیل زده روستایی به استان ارسال شده و تعداد 25 دستگاه تانکر آبرسانی سیار در حال خدمت رسانی به روستاهای استان است ضمن اینکه 2 دستگاه تانکر از آبفار خراسان رضوی به یاری ناوگان های آبرسانی استان آمده است.

مرگان پور اضافه نمود: در حال حاضر مشکل 14 روستا از شهرستان های مینودشت، کلاله به دلیل تخریب راه، خطوط، منابع تامین و نیز قطع برق و آب گرفتگی تأسیسات پابرجاست.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از فعالیت 14 تیم عملیاتی برای خدمت رسانی در حوزه آبرسانی روستاها اطلاع داد و گفت: بیل های مکانیکی این دستگاه هم برای امدادرسانی در اختیار مردم و نهادهای خدماتی قرار گرفته است.

وی به ارائه آب شرب سالم و بهداشتی به روستائیان تاکید نمود و آن را رسالت این نهاد خواند و اضافه نمود: شرکت آبفار استان در راستای کنترل کیفیت آب شرب مناطق آسیب دیده با اعزام یک دستگاه آزمایشگاه سیار نسبت به پایش کیفی منابع تأمین و تأسیسات آبرسانی اقدام نموده است.

مرگان پور اضافه نمود: علاوه بر این اکیپ های کنترل کیفیت با برپایی چادرهایی مشترک با شبکه بهداشت شهرستان های آسیب دیده برای رصد کیفیت آب توزیعی توسط تانکرهای سیار، برابر الزامات کیفی و بارنامه های بهداشتی در شهرستان ها مستقر هستند.

وی خواهان تخصیص اعتبار مورد احتیاج برای تأمین آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی در روستاهای آسیب دیده شد و اظهار کرد: گندزدایی آب شرب در محل هم در دستور کار قرار داده شده که با فروکش کردن سطح آب تمامی مسیرهای خط انتقال بعد از ترمیم، ابتدا سوپرکلریناسیون صورت گرفته و طی صورتجلسه مشترک با کارشناس ناظر بهداشت استانی آب شرب وارد شبکه خواهد شد.

لازم به ذکر است در ساعات اولیه وقوع سیل تاسیسات آبرسانی 375 روستای تحت پوشش در 14 شهرستان مراوه تپه، کلاله، گالیکش، مینودشت، گنبدکاووس، آزادشهر، علی آباد کتول، رامیان، گرگان، آق قلا، گمیشان، بندرترکمن، کردکوی و بندرگزآسیب وارد شد که قطعی آب شرب را در پی داشت اما با کوشش شبانه روزی کارکنان شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تاکنون این رقم به 14 روستا کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خسارت 262 میلیارد ریالی سیل گلستان به تاسیسات آبرسانی روستاها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 262 میلیارد ریالی سیل گلستان به تاسیسات آبرسانی روستاها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید