حمله نیروهای حفتر به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب طرابلس

به گزارش وبلاگ آشپزی، نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر صبح امروز به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب غربی طرابلس پایتخت این کشور حمله کردند.

حمله نیروهای حفتر به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب طرابلس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آشپزی، بعضی منابع نظامی و پزشکی دولت وفاق ملی لیبی گفتند که نیروهای حفتر صبح امروز آدینه مواضع آن ها در جنوب غربی طرابس را بمباران کردند که در نتیجه آن سه نفر کشته و 14 نفر نیز زخمی شدند.

مرکز پزشکی مصراته در بیانیه ای گفت که اجساد سه نفر از نیروهای عملیات برکان الغضب وابسته به دولت وفاق ملی، صبح امروز آدینه به این مرکز انتقال داده شد.

همچنین 14 زخمی این حمله نیز به مرکز مذکور منتقل شدند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، مصطفی المجعی سخنگوی مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن 14 نفر دیگر در این حمله را تأیید کرد.

وی توضیح داد که قربانیان از نیروهای محور جنوبی هستند که هواپیماهای جنگی حفتر پایگاه آن ها در منطقه السداده واقع در فاصله بین دو شهر بنی ولید و سرت و منطقه ابونجیم را بمباراه نموده اند.

المجعی اضافه نمود که این نیروها در حال اجرا مأموریت مربوط به قطع خطوط امداد نیروهای حفتر بوده اند.

نیروهای حفتر از حدود چهار ماه پیش حملات خود به طرابلس را برای نفوذ به این شهر شروع نموده اند اما با وجود برخورداری از حمایت های تسلیحاتی و اقتصادی امارات، عربستان و مصر هنوز پیروز نشده اند به این شهر نفوذ نمایند.

لیبی از زمان سقوط معمر القذافی رهبر سابق این کشور در اواخر سال 2011، از دودستگی شدید در نهادهای دولتی در شرق و غرب این کشور رنج می برد و دو دولت یکی در غرب به ریاست فائز السراج وجود دارد که در سطح بین الملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت شرق لیبی و مجلس نمایندگان آن که خلیفه حفتر فرمانده ارتش شرق لیبی نیز به آن وابسته است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمله نیروهای حفتر به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله نیروهای حفتر به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در جنوب طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید