حاج کناری: من در کادر فنی تیم ملی ما شده و در کشتی معجزه رخ می دهد، سال ها به در و دیوار زدم و زندگی ام پرپیچ و خم شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، مربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: اول راه به در و دیوار خوردم، اما هیچ وقت وصل بودن به خدا را در همه شرایط فراموش نمی کنم.

حاج کناری: من در کادر فنی تیم ملی ما شده و در کشتی معجزه رخ می دهد، سال ها به در و دیوار زدم و زندگی ام پرپیچ و خم شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، عباس حاج کناری که میهمان برنامه امروز دایره طلایی بود، در مورد دوره قهرمانی اش از المپیک 1996 آتلانتا که ملی پوش شد تا دنیای 1998 تهران که به مدال نقره دنیا بسنده کرد، گفت: اول از همه دوست دارم از احساسم بگویم، این که همیشه احساس سپاسگزاری و شکرگزاری از خداوند را دارم که یک زندگی و جهت پرپیچ وخم ولی شاد را به من داده و در همه لحظاتم از خدا سپاسگزارم. اول راه به در و دیوار خوردم، اما هیچ وقت وصل بودن به خدا را در همه شرایط فراموش نمی کنم. می خواهم تجربه ام را به جوانان بگویم، آنهایی که خود را برای حضور در المپیک آماده می کنند. من در آتلانتا فکر می کردم مدال را حتماً می گیرم، برای خودم حریفی را تراشیده بودم و به لحاظ ذهنی خیلی درگیر این رقابت ها بودم. به تام براندز آمریکایی خوردم که قهرمان دنیا بود و در وقت اضافه که باختم انگار اصلاً برای المپیک به آتلانتا نیامده بودم، فقط رفته بودم یک مدال بگیرم. بعد در کشتی بعدی که با حریف پورتوریکویی بود با اینکه جلو بودم اما باختم.

وی با اشاره به قهرمانی اش در مسابقات دنیای کراسنویارسک افزود: بین سال های 1996 تا 1997 اما یک اتفاق خوب برایم رقم خورد. جا دارد از دوستان عزیزی که کنارم بودند، تشکر کنم، عواملی که آن وقت در فدراسیون بودند، به من گفتند تو حدت مدال دنیا و المپیک هست، اما آن خودباوری لازم را پیدا نکردی، فقط می روی کشتی بگیری. من یک سال تمام، نه تنها تمریناتم خوب بود، بلکه به لحاظ ذهنی هم روی خودم کار کردم. بیشتر از تمرین، یک سال پاک و حرفه ای زندگی کردم. در تمام جوانب زندگی ام حرفه ای عمل کردم. شب و روز، برخوردها، رفتارها، همه را کنار هم قرار دادم، دیدم نزدیک کراسنویارسک چقدر شرایطم خوب است. با اینکه سه روز تمام مریض بودم، اما یک لحظه از فکر به دست آوردن مدال بیرون نیامدم. خدا را شکر می کنم که توانستم در روسیه طلا بگیرم.

حاج کناری گفت: جا دارد از محمدرضا طالقانی تشکر کنم که مثل برادر بزرگم بود، همه لحظات کمک حالم شد و من هم با اشتیاق از حمایت ها و کمک هایش استفاده می کردم. الآن هم دوست دارم، همان حسی که من به محمدرضا طالقانی داشتم این جوانان هم به رئیس جدید فدراسیون داشته باشند، خصوصاً وقتی دیدم خانه کشتی چقدر خوب بازسازی شده و خیلی خوشحالم چنین کسانی در کشتی هستند، امیدوارم جوانان قدر این موضوع را بدانند.

دارنده دو مدال طلا و نقره کشتی آزاد دنیا در مورد شرایط کشتی مازندران خاطرنشان کرد: عاجزانه از مسئولان عالی رتبه ورزش ایران و خصوصاً کشتی برای حمایت از کشتی مازندران تقاضا دارم، چون کشتی در مازندران یک فرهنگ و اخلاق است. در مازندران هم بانوان و هم آقایان فهم کشتی دارند. من در فریدونکنار مربیگری می کنم، شاید یک فن را در اردوی تیم های پایه تیم ملی باید چند بار بگویم اما در مازندران یک بار می گویی بچه متوجه می شود و هیچ لذتی بالاتر از این نیست که امروز فن بگویم، فردا بچه همان را اجرا کند. امیدوارم دبیر با تدبیری خوب، کسی را بر مسند هیئت بگذارد که کشتی استان خوب مدیریت شود. مازندران یک چشمه خودجوش کشتی هست اما متأسفانه همین الآن هم که به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی مشغول هستم، آن اتفاق را که فکر می کردم به عنوان یک مربی ملی در منطقه باید بیفتد تا کار به سمت و سویی برود که بین مربیان دیگر هم این اشتیاق به وجود آید، ندیدم. البته دوستان قدیمی ام در تهران خیلی کمکم کردند که من کماکان در این کار بمانم و این راه را ادامه دهم.

قهرمان سابق کشتی دنیا در مورد فینال مسابقات دنیای سال 1997 و نقش امیررضا خادم و غلامرضا محمدی در کسب مدال طلایش، گفت: همیشه سپاسگزارم از خدا و دوستان عزیزم. اینها خیلی به من کمک کردند، در همان مبارزه فینال، من صدای دوست خوبم امیررضا خادم و همچنین غلامرضا محمدی را که کشتی گیر تیم ملی بود می شنیدم که به این خودباوری رسیدم که حریف فینالم را هم می توانم شکست دهم. این عشق به کشتی را امروز هم در غلامرضا محمدی می بینیم که همان قدر که آن روزها برای دیگر هم تیمی هایش مدال می خواست، امروز این را برای جوانان می خواهد. از محمدی تشکر می کنم که در کادر فنی تیم ملی به من اعتماد کرد و همچنین از ابراهیم مهربان که کار خوبی را کنار هم انجام می دهیم.

حاج کناری همچنین در مورد شرایط سبک وزن تیم ملی کشتی آزاد در المپیک توکیو شرح داد: من قبل از کرونا هم به سبک وزن های مان امیدوار بودم که بتوانند چراغ اول را روشن کنند. در همین دنیای قبل هم امیدوار بودم رضا اطری تا فینال دنیای بیاید، اما آن خودباری وجود نداشت که مدال بگیرد. نه تنها اطری، بلکه بقیه نفرات هم فکر می کنم می توانند. سطح فنی 57 کیلوگرم دنیا خیلی بالاتر از بچه های ما نیست که نتوانیم مدال بگیریم، با شرایط خوب حتی تا فینال المپیک هم می توانیم برویم. در 65 کیلوگرم با ترافیک سنگین کشتی گیران خوب مواجهیم و ما هم چند جوان جویای نام داریم که با خودباوری که خود غلامرضا محمدی در وجود بچه ها ایجاد کرده صددرصد در اوزان پایین می توانیم مدال بگیریم. کادر فنی تیم ملی تمام جوانب امر را در نظر می گیرد. با نظر جمعی اتفاق خوبی می افتد و وقتی کار کادر فنی از من به ما تبدیل می شود، خدا هم کمک می کند و شاهد اتفاقات خوبی بودیم و معجزه رخ می دهد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حاج کناری: من در کادر فنی تیم ملی ما شده و در کشتی معجزه رخ می دهد، سال ها به در و دیوار زدم و زندگی ام پرپیچ و خم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاج کناری: من در کادر فنی تیم ملی ما شده و در کشتی معجزه رخ می دهد، سال ها به در و دیوار زدم و زندگی ام پرپیچ و خم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید