جلوگیری از رانت خواری در المپیک 2020

به گزارش وبلاگ آشپزی، از گوشه و کنار خبرهایی در مورد رانت خواری بعضی شرکت ها برای اجرای تورهای گردشگری المپیک 2020 شنیده می گردد. اخیرا ولی تیموری، معاون گردشگری کشور در واکنش به این مساله گفته است: اجازه نمی دهیم کسی یا آژانسی در برگزاری تورهای گردشگری المپیک ژاپن رانت ایجاد کند، چون محدودیتی در اجرای تورها وجود ندارد.

جلوگیری از رانت خواری در المپیک 2020

ولی تیموری گفت: موضوع مربوط به بازارهای ورزشی را وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برنامه ریزی می نماید. در جام جهانی روسیه نیز کارها در چهارچوب وزارت ورزش انجام می شد. با آن ها توافق کردیم که موضوعات مربوط به گردشگری را به ما بسپارند تا ما به آژانس های خودمان آن را واگذار کنیم. می خواهیم با آقای صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در این باره نشستی داشته باشیم تا درباره کلیت ماجرا صحبت کنیم.

وی اضافه نمود: برای اعزام تورهای گردشگری محدودیتی از نظر اینکه چه کسی تور به ژاپن ببرد و یا نه وجود ندارد. تا به امروز بحثی مطرح نشده اما انحصار و رانتی هم نباید بوجود بیاید.

وی درباره اینکه یکی از نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور نشستی را با دفاتر مسافرتی دیگر برگزار و اعلام نموده که می توان به وسیله آژانس او برای المپیک 2020 تور گردشگری تعریف کرد، گفت: قطعاً این کار مورد تایید ما نیست. هر کدام از آژانس های مسافرتی که آماده باشند و مجوز بند ب دارند، می توانند در این موضوع ورود نمایند ما محدودیتی را نمی خواهیم ایجاد کنیم. اگر آژانسی احساس می نماید رانتی بوجود آمده حتماً گزارش دهد.

تیموری اضافه نمود: در حال حاضر سهمیه خاصی برای ما اعلام نشده و ممکن است ایران سهمیه ای داشته باشد که اگر در اختیار نهاده شد سعی می کنیم فراخوان بزنیم تا همه بتوانند در این زمینه ورود نمایند.

معاون گردشگری توضیح داد: در رابطه با برنامه های المپیک ستادی در وزارت ورزش تشکیل می گردد، هنوز اتفاقی نیفتاده و یا ما را دعوت ننموده اند با این وجود وزیر ورزش این همکاری را با سازمان میراث فرهنگی دارد که به سازمان درباره تورهای المپیک اطلاع بدهد. تقاضای ما برای نشست با رئیس کمیته ملی المپیک نیز برای هماهنگی در این باره است.

منبع: مهر

منبع: همگردی

به "جلوگیری از رانت خواری در المپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری از رانت خواری در المپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید