جشنواره شمع راچاتانی تایلند

به گزارش وبلاگ آشپزی، بوی وسوسه‌انگیز مرغ بریان در سرتاسر پارک پیچید . بچه ها دارای بالون رنگی هستند و صدای عفونی موسیقی محلی هوا را پر می‌کند . Perched به طور خطرناکی بر روی گاری‌های دستی ، سیستم‌های صوتی قدیمی که آهنگ‌های ضرب انگشت را خاموش می‌کنند . گروه‌هایی از مردان در کلاه‌های خورشید ریتم نواختن طبل بلند را به صدا در می‌آورند و نوازندگان محلی آهنگ گیتار برقی کشور خود را بر می‌دارند . Elegantly که زنان میانسال هستند یک گروه پایکوبیتشکیل می‌دهند ، نوجوانان سلفی می‌گیرند ، خانواده‌ها از پیک‌نیک لذت می‌برند و همه این اطراف می‌خندند . به مهمانی خوش آمدید . به Ubon Ratchathani خوش آمدید .

جشنواره شمع راچاتانی تایلند

مردم تایلند می‌دانند که چگونه از خود لذت ببرند ، اما در منطقه Isaan در شمال شرقی کشور آن‌ها آن را به سطحی دیگر می‌برند . و در میان شادی و شادی ، چهره‌های بزرگ و روغنی که از اساطیر بودایی دیده می‌شدند به آرامی در طول روند دادرسی به پایین نگاه می‌کردند . مجسمه‌های مومی پیچیده - که نتیجه هفته‌ها کار پرزحمت تیم صنعتگران ماهر - در کانون فستیوال سالیانه Ubon شمع است . این جشنواره اهمیت مذهبی دارد ، اما مانند بسیاری از رویدادها در تایلند ، عنصر بخشی جدایی‌ناپذیر از این تجربه است .

Asahna Bucha و Khao Phansa

جشنواره شمع شمع Ubon دو رویداد مهم بودایی را جشن می‌گیرد : Asahna Bucha و Khao Phansa . تاریخ دقیق of Bucha از سال تا سال بسته به تقویم قمری متغیر است ، اما معمولا ً در ماه جولای سقوط می‌کند . هنگامی که لرد بودا اولین سخنرانی خود را در Benares در هند برگزار کرد ، Asahna Bucha نشان می‌دهد . روز بعد از Asahna Bucha به " وان Khao Phansa " معروف است و شروع سه ماه عقب‌نشینی " Phansa " را نشان می‌دهد که گاهی اوقات به عنوان " روزه Lent " یاد می‌شود .

در این زمان ، یک سنت برای بودایی‌ها تایلند برای اهدای شمع به معبد برای ایجاد شایستگی . این سنت ناشی از زمانی است که برق اختراع شده‌است . در طی سه ماه کاهش بارش باران ، راهبان اجازه نداشتند از معبد خود دور شوند و بیش از پیش به نور شمع تکیه کردند و روتین روزانه خود را در طول روزه‌ای تیره فصل بارانی به کار بردند . در اصل ، اهدا شمع به معابد روشی ساده و عملی برای ایجاد شایستگی بود . با این حال رسیدن برق به این معنا بود که راه گریزی بیشتری برای شمع برای به دست آوردن خدمات تزئینی وجود دارد . در برخی از ایالات تایلند ، این تبدیل به رقابت دوستانه با جوامع محلی شد که هدف از آن‌ها پیشی گرفتن از یکدیگر با ایجاد شمع‌های بزرگ‌تر و more برای اهدای خون بود. در Ubon Ratchathani ، این به نوبه خود منجر به مجسمه‌های مومی برای رسیدن به the Phansa شد . با توجه به اینکه گروه‌های اجتماعی بیشتری درگیر این موضوع شدند ، این جشنواره به تدریج به بازار شمع و موم تبدیل شد که در حال حاضر مردم تایلند را از سراسر کشور به Ubon Ratchathani جلب می‌کند و به بالا بردن اقتصاد محلی کمک می‌کند . جوایز زیادی برای بهترین floats و carvings حکاکی شده وجود دارد ، اما افرادی که شرکت می‌کنند می‌گویند که این کار را می‌کنند تا شایستگی و افتخار شرکت در این کار را داشته باشند.

دوره Khao به طور سنتی یک دوره سه ماه پرهیز برای بودایی‌ها در مورد نوشیدن الکل و عدم خوردن بیش از حد است . اگرچه سنن قدیمی به شدت در تایلند مدرن رعایت نشده اند ، برخی از مردم حداقل برای چند روز تلاش خود را انجام خواهند داد . ورود دوره Phansa نیز یک زمان محبوب برای مردان جوان است که به طور موقت به عنوان راهبان بودایی برای کسب شایستگی برای خانواده خود مورد استفاده قرار می‌گیرند .

رژه رفتن خیابانی در مناطق مختلف تایلند در مقابل Khao Phansa با پایکوبی و موسیقی همراه با حمل شمع به معابد محلی برگزار می‌شود . بسیاری از این رویداده‌ای غیر رسمی توسط گروه‌های جامعه محلی ترتیب داده می‌شود و اگر در این زمان از سال در تایلند باشید ، ممکن است در هر نقطه‌ای از سفر خود به آن طرف بروید . اما این جشنواره در Ubon Ratchathani قرار دارد که بزرگ‌ترین و بهترین فستیوال شمع را در آن برگزار می‌کند .

جشنواره شمع Ubon چه زمانی است ؟

فستیوال شمع شمع Ubon معمولا ً در ماه جولای برگزار می‌شود اگرچه تاریخ‌های دقیق از سال تا سال دیگر تغییر می‌کنند .
دو روز اصلی جشنواره با تاریخ‌های for Bucha و Khao Phansa همزمان شده‌است . این تاریخ‌ها ثابت نیستند و توسط تقویم قمری تعیین می‌شوند .

برنامه جشنواره شمع Ratchathani شمع را برنامه‌ریزی کنید

تمرکز اصلی جشنواره شمع در و اطراف پارک Thung Si mueang در مرکز Ubon Ratchathani است . مجسمه غول‌پیکر مومی در معابد مختلف اطراف شهر ساخته می‌شود و امکان مشاهده آن‌ها در روزه‌ای و هفته‌های آینده به روز Asahna Bucha وجود دارد . در اواخر بعد از ظهر روز Asahna Bucha ، the به سمت جاده‌های اطراف پارک mueang Si کشیده شدند . محوطه داخل و اطراف این پارک تبدیل به یک بازار بزرگ خیابانی با یک بازار روباز ، اجراهای موسیقی و stalls فراوان شده‌است .

در صبح وان Khao Phansa ، یک تظاهرات خیابانی عظیم از خارج از وات Ubon Rattanaram آغاز شد و در امتداد جاده Upparat امتداد می‌یابد و از تقاطع جاده Suriyat عبور می‌کند . بیش از 50 کشتی تزئین‌شده در حال پیوستن به این مراسم هستند . The همراه با اجراهای موسیقی و نمایش پایکوبی سنتی با گروه‌های مختلف محلی از سراسر استان Ubon Ratchathani همراه است .
نمایشگاه‌های ویژه و نمایش‌های فرهنگی نیز در مکان‌هایی در اطراف شهر در منتهی به این رویداد برگزار می‌شوند . خطوط شناور معمولا ً برای چند هفته پس از جشن در محوطه معبد در Ubon نگهداری می‌شوند . در نهایت ، مجسمه‌های مومی در نگاه داشتن به این باور بودایی ذوب می‌شوند که هیچ چیز در زندگی دائمی نیست .

توصیه برای شرکت در جشنواره

در شامگاه of Bucha نمایش فرهنگی در داخل و اطراف پارک با رژه اصلی صبح روز بعد در روز Khao Phansa برگزار می‌شود . اگر چه برای تماشای رژه رفتن تماشاچیان نمایشی وجود دارد ، اما مردم با استفاده از چترهای خود برای محافظت در برابر خورشید یا باران ، می‌توانند جلوی چشم مردم را بگیرند . مراسم صبح معمولا ً بین 8 تا 9 صبح شروع می‌شود و حداقل سه ساعت طول می‌کشد . برای اینکه یک نقطه مشاهده اولیه در grandstands یا نزدیک شروع مسیر رژه به دست آورید ، باید یک ساعت زودتر به آنجا بروید ، اگر چه در یک نقطه بایستید و به شدت داغ و معذب شوید .
دفعات رژه نیز منوط به تغییر در هنگام ورود به Ubon است . اگر در حال پرواز به Ubon Ratchathani هستید ، یک باجه اطلاعات توریستی در سالن ورود وجود دارد که در آن می‌توانید جزئیات را درخواست کنید. هتل شما همچنین باید قادر به ارائه اطلاعات مربوط به زمان رویداد باشد که می‌تواند دفتر گردشگری دفتر تایلند در خیابان kuan Thani باشد. روز قبل از رژه رفتن بزرگ ، زمان ایده‌آلی برای بازدید از معابد مرکزی شهر در نزدیکی پارک برای دیدن هنرمندان و دستیاران آن‌ها برای انجام کاره‌ای نهایی شناور است . راهنماهای محلی نیز در برخی از معابد برای پاسخ به سوالات در دست هستند . یک جامعه مهاجر در استان Ubon Ratchathani وجود دارد ، اما توریست‌های خارجی که در این رویداد شرکت می‌کنند در اقلیت بسیار زیادی هستند . اگر مردم تایلند درخواست کردند تا با شما عکس بگیرند و از دانش آموزان بخواهید که با شما به عنوان بخشی از درس انگلیسی آن‌ها مصاحبه کنند تعجب نکنید .

در کجا اقامت کنیم ؟

فستیوال شمع Ubon شمع یک رویداد بسیار محبوب برای گردشگران محلی است و بازدیدکنندگان را از سراسر تایلند جذب می‌کند . پروازها از بانکوک به Ubon Ratchathani اغلب رزرو شده‌اند و محل اقامت در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد . سعی کنید حداقل چند ماه قبل به رزرو هتل و بلیت هواپیما بپردازید . اگر وسائل حمل و نقل خود را ندارید ، راحت‌تر می‌توانید در فاصله پیاده‌روی از هتل Ratchathani Si Park.Phad aeng HotelT3 housethe اقامت کنید .

چگونه می‌توان به Ubon رسید؟

پروازهای منظم از فرودگاه Bangkok Muang تا Ubon Ratchathani وجود دارد . در زمان نوشتن نیز یک سرویس تاجیک ایر میان چیانگ مای و Ubon Ratchathani وجود دارد . یک شبه قطاری که از ایستگاه قطار Bangkoks Hualamphong عبور می‌کند حدود 11 ساعت طول می‌کشد تا به Ubon برسد .

به "جشنواره شمع راچاتانی تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره شمع راچاتانی تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید