جان کری: برگرد خونه ترامپ!

به گزارش وبلاگ آشپزی، باشگاه خبرنگاران نوشت: وزیر خارجه دولت سابق آمریکا طی سخنانی در اجلاس مالی داووس، از رئیس جمهور این کشور خواست از سمتش کناره گیری کند.

جان کری: برگرد خونه ترامپ!

به نقل از نشریه هیل، جان کری، وزیر خارجه دولت باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، طی سخنانی در اجلاس مالی داووس، از دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی این کشور، خواست از سمتش کناره گیری کند.

کری در حال سخنرانی در یکی از جلسات همایش مالی داووس در سوئیس بود، که از وی پرسیده شد برای ترامپ چه پیغامی دارد. وزیر خارجه اسبق آمریکا ابتدا درباره پاسخ دادن به این سؤال تردید داشت و گفت: ترامپ هیچ یک از اینها (ریاست جمهوری و نشست های مهم بین المللی) را جدی نمی گیرد. او توانایی برگزاری این نوع مکالمه را ندارد.

وزیر خارجه پیشین آمریکا در نهایت به پرسش مطرح شده پاسخ داد و از ترامپ خواست از سمتش کناره گیری کند. این پیغام کری برای ترامپ خنده و تشویق حاضران در جلسه را در پی داشت.

ترامپ نیز قرار بود در اجلاس داووس شرکت کند، اما سفر خودبه سوئیس را به بهانه تعطیلی دولت آمریکا که وارد دومین ماه شده است، لغو کرد. این اقدام ترامپ نقدها زیادی را در پی داشته است.

رئیس جمهور آمریکا صبح روز سه شنبه، در پاسخ به نقدها مطرح شده، در پیغامی توئیتری بار دیگر رسانه ها را هدف حملات لفظی قرار داد و نوشت: دفعه آخری که به داووس رفتم، رسانه های جعلی گفتند نباید به آنجا می رفتم. سال جاری که به دلیل تعطیلی دولت، تصمیم گرفتم (به داووس) نروم، رسانه های جعلی می گویند باید به آنجا می رفتم. واقعیت این است که مردم رسانه ها را بهتر از خودِ رسانه ها می شناسند.

60231منبع: خبرآنلاین

به "جان کری: برگرد خونه ترامپ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان کری: برگرد خونه ترامپ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید