ثبت هویت 2 میلیون تبعه خارجی در کشور

به گزارش وبلاگ آشپزی به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، احمد محمدی فر در جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی استان گلستان اظهار کرد: بنا بر آمارهای موجود حدود سه میلیون تبعه خارجی در کشور حضور دارند که عمده آن ها اتباع افغانستانی هستند.

ثبت هویت 2 میلیون تبعه خارجی در کشور

وی اضافه کرد: اقامت، اشتغال و حتی ازدواج اتباع بیگانه باید در چهارچوب یک پروسه قانونی قرار داشته باشد که در همین راستا اطلاعات بیش از دو میلیون نفر از اتباع، شامل محل سکونت، محل اشتغال، اسناد هویتی و دیگر اطلاعات ثبت شده است، همچنین این افراد برای تردد از استانی به استان دیگر احتیاج به مجوز دارند.

مدیرکل اتباع خارجی وزارت با تأکید بر تقویت کارنمودهای فرهنگی در حوزه اتباع توضیح داد: آموزش وپرورش، بهداشت و معیشت، سه اولویت ما در حوزه اتباع بیگانه است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: ما در جلسات مختلف همواره بر ساماندهی، برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت در حوزه اتباع بیگانه تأکیدداریم و از همه ظرفیت های استان پیرامون شناسایی و ساماندهی اتباع بیگانه استفاده می کنیم.

علی اصغر طهماسبی اضافه کرد: اطلس اتباع بیگانه را در دست تنظیم داریم که تا یک ماه دیگر تکمیل و یک نسخه از آن در اختیار وزارت کشور قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید به برگزاری منظم جلسات کمیسیون ساماندهی اتباع بیگانه استان بیان نمود: ما در شهرستان ها هم جلساتی با فرمانداری ها و بخشداری ها به صورت مدون برگزار می کنیم و با هماهنگی بین سازمانی، از تمام ظرفیت های استان در این حوزه استفاده خواهیم کرد.

دهرویه مدیرکل اتباع و امور خارجی استانداری گلستان نیز در این جلسه گفت: 98 درصد اتباع خارجی استان در طرح آمایش شرکت نموده اند و ما بحث آموزش و توانمندسازی آن ها را در دستور کار داریم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ثبت هویت 2 میلیون تبعه خارجی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت هویت 2 میلیون تبعه خارجی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید