تصمیم جدید فیفا؛ برگزاری دو جام جهانی در یک سال

به گزارش وبلاگ آشپزی، فدراسیون جهانی فوتبال تصمیم جدیدی درباره برگزاری تورنمنت باشگاهی تحت نظارتش اتخاذ کرده است.

تصمیم جدید فیفا؛ برگزاری دو جام جهانی در یک سال

به گزارش وبلاگ آشپزی و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، فدراسیون جهانی فوتبال (فوتبال) تصمیم گرفته که دوره جدید جام جهانی باشگاه ها را یک سال به تعویق بیندازد و آن را در سال 2022 برگزار کند.

این بدان معناست که هر دو جام جهانی فوتبال در رده باشگاهی و ملی در یک سال برگزار خواهند شد. دوره جدید جام جهانی باشگاه ها که فیفا تغییراتی در شیوه برگزاری و تعداد تیم های حاضر در آن اعمال کرده است، قرار بود تابستان سال 2021 در چین برگزار شود اما به دلیل شیوع کرونا و به تبع آن تعلیق مسابقات فوتبال و به تعویق افتادن تورنمنت هایی مانند یورو 2020، کوپا آمه ریکای 2020 و المپیک 2020 به سال آینده، فیفا برای جلوگیری از تداخل زمانی جام جهانی باشگاه ها با این تورنمنت ها محبور شد، زمان دیگری را برای برگزاری آن در نظر بگیرد.

فیفا هنوز به صورت رسمی تاریخ جدید را اعلام نکرده اما طبق اعلام نشریه آس، جام جهانی باشگاه ها در ماه ژوئن سال 2022 برگزار خواهد شد و فدراسیون جهانی فوتبال هم به زودی این خبر را اعلام رسمی می کند. با توجه به برگزاری جام جهانی 2022 قطر در فصل پاییز، فیفا این امکان را دارد که نسخه باشگاهی جام جهانی را در فصل تابستان برگزار کند. مکان برگزاری مسابقات اما تغییر نکرده و همچنان قرار است که چین میزبان این مسابقات باشد.

این اولین دوره از جام جهانی باشگاه ها خواهد بود که با حضور 24 تیم برگزار می شود. در شیوه فعلی برگزاری این مسابقات، 7 تیم شامل قهرمان باشگاه های اروپا، آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی، آمریکای شمالی و مرکزی (کونکاکاف)، قهرمان اقیانوسیه و نماینده کشور میزبان با یکدیگر به رقابت می پردازند. دوره جدید جام جهانی باشگاه ها به سبک جام جهانی ملی هر 4 سال یک مرتبه برگزار می شود اما به دلیل شرایط پیش آمده دوره دوم آن قرار است تابستان سال 2025 یعنی یک سال پیش از جام جهانی 2026 آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار شود. این رقابت ها در قالب هشت گروه سه تیمی برگزار می شود که از هر گروه یک تیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تصمیم جدید فیفا؛ برگزاری دو جام جهانی در یک سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم جدید فیفا؛ برگزاری دو جام جهانی در یک سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید