تاثیر رژیم گیاهی بر سلامت قلب

به گزارش وبلاگ آشپزی، دانشمندان دریافتند که رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی را تا 32 درصد کاهش می دهد.

تاثیر رژیم گیاهی بر سلامت قلب

به گزارش، تحقیقات جدید به شواهد به دست آمده مهر تاییدی زد که خوردن غذا های گیاهی بیشتر و مصرف کمتر گوشت حیوانات به قلب و عروقی سالم یاری می نماید.

مطالعات پیش از این نشان داد که خوردن کمتر محصولات حیوانی نه تنها برای کره زمین بلکه برای سلامتی نیز اهمیت دارد.

مطالعه اخیر دانشمندان نشان داده است که خوردن غذا های گیاهی، خطر نارسایی قلبی را تا 40 ٪ کاهش می دهد، در حالی که محققان در خصوص دیگری از تحقیقات دریافتند که این رژیم غذایی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را نیز با همان درصد کاهش می دهد.

دانشمندان در این تحقیق داده های مربوط به 12 هزار و 168 فرد میانسال را که در مطالعه خطر تصلب شرایین در جوامع (ARIC) ثبت نام نموده بودند، آنالیز کردند. پروژه ARIC شرکت نمایندگان را به طور بالینی بین سال های 1987 و 2016 مورد مطالعه قرار داد.

محققان این مطالعه، افرادی که در خوردن سبزیجات پیشرو هستند و کسانی که به طور نیمه از سبزیجات استفاده می نمایند را شاخص بندی کردند. نتایج نشان داد افرادی که همه غذا های انتخابی آن ها سبزیجات بود شاخص بالاتری دریافت کردند.

دانشمندان اعلام کردند که افراد برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی باید بیشتر سبزیجات، آجیل، غلات سبوس دار، میوه، حبوبات مصرف نمایند و از موارد مرتبط به حیوانات کمتر بهره ببرند.

مطالعه صورت گرفته روی این مورد در مجله Journal of the American Heart Association منتشر شد.

تَصَلُّبِ شَرایین یا سختاک سرخرگ ها آترواسکلروزیس (atherosclerosis)، نام یک بیماری در رگ ها و نوعی آرتریواسکلروزیس است که با رسوب لیپید و کلسترول کم چگال بر روی دیواره داخلی سرخ رگ های با قطر متوسط و بزرگ، تعیین می شود. نتیجه این فرایند تشکیل پلاک های فیبری-چربی (آتروما) بوده که با افزایش سن رفته رفته ازدیاد می یابد و موجب تنگی رگ (استنوزیس) یا دیگر عواقب می شود.

تصلب شرایین یکی از دلایل عمده مرگ و میر در بزرگسالان در جوامع پیشرفته و نیز کشور های با میزان بالای استرس است، به طوری که برای ایران، بتن هایی سالانه حدود سیصد هزار مرگ قلبی مرتبط دربردارد.

منبع: ایسکا نیوز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تاثیر رژیم گیاهی بر سلامت قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر رژیم گیاهی بر سلامت قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید