بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟

به گزارش وبلاگ آشپزی، یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان بم به دلیل مکان قرارگیری اش از گذشته با اصطلاح بهشت میان جهنم توصیف شده است.

بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟

به گزارش خبرنگار ، ادیبان و نویسندگان کشورمان از گذشته یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری ایران را با استفاده از اصطلاح بهشت میان جهنم توصیف نموده اند؛ چراکه سرزمینی سرسبز در میان آب و هوایی کویری است. این جاذبه گردشگری جایی بجز منطقه دهبکری نیست.

این منطقه که در فاصله 55 کیلومتری جنوب شهرستان بم قرار گرفته، از لحاظ آب و هوایی ییلاق شهرستان بم به حساب می آید و به دلیل سرسبزی و چشم نوازی خود، در میان اهالی این شهرستان محبوب است. منطقه دهبکری در طول سال میزبان مسافران زیادی است.

شایان ذکر است؛ منطقه دهبکری از جمله معدود زیستگاه های گونه نادر خرس آسیایی در ایران است. خرس سیاه آسیایی، گونه ای خرس در اندازه متوسط است که روی قفسهٔ سینه اش لکه سفید دیده می گردد. این جانور هم اکنون در فهرست سرخ اتحادیه جهانی حفاظت (IUCN RED LIST) در طبقه در آستانه انقراض واقع شده است و هیچ آمار مشخصی از تعداد اندک باقی مانده جمعیت این گونه در کشور در دست نیست.

بنابراین باید کوشش کنیم که برای حفظ تعداد اندک باقیمانده از این جانور به طبیعت احترام گذاشته و امنیت مناسبی را برای جانوران در معرض انقراض ایجاد کنیم تا به نوعی آینده آیندگانمان را نیز تضمین نماییم؛ زیرا ما نیز چه بخواهیم و چه نخواهیم از وضعیت محیط زیست اطرافمان متأثر می شویم و با بی احترامی به طبیعت، زندگی خود و آیندگانمان را به خطر می اندازیم.

جانوران دیگری، چون پلنگ، گربه جنگلی، قوچ وحشی، تشی، گرگ، کبک، تیهو، باقرقره، کبوتر جنگلی و وحشی، دراج، هوبره و انواع پرندگان شکاری در منطقه دهبکری زندگی می نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهشت میان جهنم در ایران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید