آنالیز فرایند همکاری های کشورهای ساحلی خزر در ملاقات سفیر ایران با نماینده پوتین

به گزارش وبلاگ آشپزی، سفیر ایران در مسکو در ملاقات با نماینده رئیس جمهور روسیه در کارگروه مقامات عالیرتبه امور خزر، فرایند همکاری های کشورهای ساحلی خزر را مورد بحث و آنالیز قرار داد.

آنالیز فرایند همکاری های کشورهای ساحلی خزر در ملاقات سفیر ایران با نماینده پوتین

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ آشپزی، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو با براتچیکوف نماینده رئیس جمهور روسیه در کارگروه مقامات عالیرتبه امور خزر ملاقات و در مورد همکاری های دوجانبه و همچنین موضوعات مربوط به همکاری های کشورهای ساحلی خزر مصاحبه کرد.

سفیر ایران در این ملاقات با اشاره به عزم جدی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همه جانبه روابط با فدراسیون روسیه، همکاری های دو کشور در زمینه خزر را مثبت ارزیابی کرد.

جلالی اضافه نمود: در مورد امور خزر، کشورهای ساحلی در قالب کار گروه های مختلف از جمله حمل و نقل، کشتیرانی، شیلات، محیط زیست، ایمنی دریانوردی و دیگر موضوعات نشست های منظمی برگزار می نمایند و همکاری ها رو به گسترش است.

براتچیکوف نیز در این ملاقات با اشاره به تماس های مستمری که بین روسای جمهور و وزرای خارجه دو کشور ایران و روسیه برای ارتقای همکاری ها در زمینه خزر و تدوین کنوانسیون رژیم حقوقی خزر انجام شده است، گفت: دو کشور روسیه و ایران از مواضع مشابهی برخوردار هستند.

وی اضافه نمود: با اجرایی شدن توافقنامه های کشورهای ساحلی خزر، زمینه های همکاری های کشورهای ساحلی خزر افزایش خواهد یافت.

ایران، روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان پنج کشور ساحلی دریای خزر هستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آنالیز فرایند همکاری های کشورهای ساحلی خزر در ملاقات سفیر ایران با نماینده پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز فرایند همکاری های کشورهای ساحلی خزر در ملاقات سفیر ایران با نماینده پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید