بدبینی اکثر شهروندان اتریشی به آینده

به گزارش وبلاگ آشپزی، نتایج یک نظرسنجی بعد از وقوع بحران سیاسی در اتریش نشان می دهد که اکثر شهروندان این کشور بر این باورند که اتریش در جهت غلطی حرکت می کند.

بدبینی اکثر شهروندان اتریشی به آینده

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آشپزی به نقل از روزنامه کرونن سایتونگ، بعد از بحران سیاسی اخیر در دولت اتریش حالا نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که مردم این کشور نسبت به آینده بی اعتمادند.

به این ترتیب مدت کوتاهی بعد از بحران سیاسی در اتریش اکثر شهروندان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اتریش در راستا خوبی در حال حرکت است یا نه ابراز دلسردی کرده اند.

این نظرسنجی که به سفارش روزنامه کرونن سایتونگ انجام گرفته است نشان می دهد که تنها از هر سه نفر یک نفر در اتریش بر این عقیده اند که این کشور در راستا درستی در حرکت است. در مقابل 47 درصد بر این عقیده اند که این کشور در راستا نادرستی در حرکت است.

نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که مردم اتریش از تصمیمات سیاسی هفته های اخیر در کشورشان رضایت دارند. بر این اساس حدود دو سوم شهروندان اعتقاد دارند که برگزاری انتخابات مجدد در این کشو حالا ضرورت دارد. در بین طرفداران حزب سوسیال دموکرات از هر 10 نفر 9 نفر خواستار برگزاری انتخابات مجدد هستند.

دولت ائتلافی سباستین کورس صدر اعظم جوان اتریش بعد از انتشار یک ویدئوی جنجالی درباره رسوایی رئیس حزب آزادی چندی پیش دچار تزلزل شد .

انتشار ویدئوی رسوایی رئیس حزب آزادی اتریش چند روز مانده به انتخابات مجلسی اروپا بحران دولتی سختی را در اتریش به وجود آورد.

در پی انتشار این ویدوئوی رسوایی هاینس کریستین اشتراخه، رهبر حزب آزادی، که همچنین معاون صدراعظم بود در مجبور به استعفا شد.

در این ویدئو او پیشنهاد اعطای قراردادهای دولتی به کسی که ادعا می کرد از بستگان نزدیک یک شهروند قدرتمند روسیه است را می داد.

الکساندر فان در بلن، رئیس جمهور اتریش، بعد از این رسوایی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در ماه سپتامبر شد.

سباستین کورس صدر اعظم اتریش هم در پی رای عدم اعتماد مجلس از سمت خود برکنار شد.

سباستین کورس، رهبر حزب محافظه کار مردم اتریش است که پس از انتخابات سال 2017 و به دنبال ائتلاف با راست افراطی، صدراعظم کشورش شد.

سباستین کورس در حال حاضر رکوردار کوتاه ترین دوران صدر اعظمی در اتریش است که تنها 525 روز در این مسئولیت بوده است. این رکورد تا به حال در دست کریستین کرن از حزب سوسیال دموکرات بوده که حدود 580 روز صدر اعظم اتریش بود .

در حال حاضر بریجیت برلاین رئیس دیوان قانون اساسی اتریش به عنوان صدراعظم موقت مسئول تشکیل کابینه جدید شده است. قرار است وی تا ماه سپتامبر که انتخابات مجلسی برگزار می شود در این سمت بماند.

سباستین کورتس، رهبر جوان حزب راست میانه رو مردم پس از پیروزی در انتخابات سال 2017 به قدرت رسید و هاینس کریستین اشتراخه، رهبر حزب راستگرای تندروی آزادی را به عنوان معاون خود برگزید. این دو نفر کابینه ائتلافی اتریش را تشکیل داده بودند که بسیاری آن را مهاجرستیز و متمایل به آرمان های راست افراطی می خواندند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بدبینی اکثر شهروندان اتریشی به آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدبینی اکثر شهروندان اتریشی به آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید