ایران فینال سنگین وزن را از دست داد، پرویز هادی مغلوب هوش پتریاشویلی شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، پرویز هادی نماینده شایسته وزن 125 کیلوگرم ایران در دیدار نیمه نهایی رقابت های کشتی آزاد قهرمانی دنیا برابر گنو پتریاشویلی گرج و دارنده مدال های طلای دنیا و برنز المپیک بازنده شد و از رسیدن به فینال بازماند.

ایران فینال سنگین وزن را از دست داد، پرویز هادی مغلوب هوش پتریاشویلی شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی دنیا پرویز هادی نماینده سنگین وزن ایران که با شکست طاها آکگول نامدار از ترکیه و دارنده مدال های طلای دنیا و المپیک راهی نیمه نهایی شده بود، اینبار برابر گنو پتریاشویلی قهرمان دنیا و دارنده مدال برنز المپیک از گرجستان به روی تشک رفت و در انتها با نتیجه 13 بر 6 بازنده شد و به دیدار رده بندی رفت. هادی در این کشتی همانند مسابقه با آکگول سعی کرد شیوه کشتی خود که مبتنی بر قدرت بدنی و تحت فشار گذاشتن حریف بود را به قهرمان گرج دیکته کند که تا حدود زیادی هم موفق بود اما در یک صحنه که خاک شد پایش گیر افتاد و پتریاشویلی دو بار او را فتیله پیچ کرد تا هادی 9-2 عقب بیفتد. در ادامه هادی دوبار رقیب خود که خسته شده بود را خاک کرد اما تلاشهایش در ثانیه های انتهای بی فایده بود و پتریاشویلی یک بار دیگر هم با زیرگیری هادی را به پل زد تا 13 بر 6 برنده این کشتی نفس گیر گردد. پتریاشویلی در این کشتی بقدری تحت فشار قرار گرفته بود که پس از پایین آمدن از تشک، روی زمین نشست و نای راه رفتن نداشت.

هادی که در قرعه بسیار سختی قرار گرفته بود پیش از این به ترتیب با نمایشی تحسین برانگیز به ترتیب برابر روبرت باران از لهستان با نتیجه 11 بر صفر، ابراهیم سعیدوف نفر سوم المپیک از بلاروس را با نتیجه 11 بر 2 و طاها آکگول قهرمان نامدار دنیا و المپیک از ترکیه را در مبارزه ای سخت با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

این در حالی بود که در بالای جدول وزن 125 کیلوگرم و در قسمتی که چهره نامداری حضور نداشت، کشتی گیران چین و هند به نیمه نهایی رسیدند و کشتی گیر چینی که در فینال بازیهای آسیایی مغلوب هادی شده، بود توانست فینالیست گردد.

با این حساب، رقابتهای چهار وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی دنیا به انتها رسید که عصر فردا محمد باقر یخکشی در 61، حسن یزدانی در 86 و پرویز هادی در 125 کیلوگرم برای مدال برنز مبارزه خواهند کرد. همچنین مصطفی حسین خانی با شکست از جردن باروز آمریکایی از دور رقابتها کنار رفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ایران فینال سنگین وزن را از دست داد، پرویز هادی مغلوب هوش پتریاشویلی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران فینال سنگین وزن را از دست داد، پرویز هادی مغلوب هوش پتریاشویلی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید