اولین ملاقات نمایندگان اردوغان و بشار اسد با میانجیگری روسیه

به گزارش وبلاگ آشپزی، مقامات ارشد این دو کشور تماس های اطلاعاتی خود در این مدت را تائید کردند. آنها پس از مدت ها برای اولین بار چنین جلسه و دیداری را تصدیق نموده اند.

اولین ملاقات نمایندگان اردوغان و بشار اسد با میانجیگری روسیه

یک مقام ارشد آنکارا از نشست سه جانبه بین ترکیه، سوریه و روسیه در مسکو اطلاع داد. این خبر در خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز منتشر شده است.

به گزارش وبلاگ آشپزی به نقل از رویترز، پس از سال ها روابط خصمانه اردوغان و بشار اسد سران ترکیه و سوریه، مقامات ارشد دو کشور در مسکو ملاقات نمایند.

مقامات ارشد این دو کشور تماس های اطلاعاتی خود در این مدت را تائید نموده اند. آنها پس از مدت ها برای اولین بار چنین جلسه و ملاقاتی را تایید نموده اند.

رجب طیب اردوغان از شورشیانی که در 8 ساله گذشته برای سرنگونی دولت بشار اسد جنگیده اند حمایت می نماید. اردوغان در سال های اولیه جنگ داخلی بشار اسد را تروریست نامید و از او خواست تا ریاست جمهوری را ترک کند. اتفاقی که در سال های اولیه جنگ سوریه ممکن به نظر می رسید.

اولین ملاقات رسمی مقامات امنیتی ترکیه و سوریه پس از سال ها در مسکو / عکس: eaworld

اندکی بعد ایران و روسیه به عنوان متحدان سوریه اتفاقات را به نفع بشار اسد تغییر دادند. در حال حاضر نیروهای آمریکایی نیز در حال عقب نشینی از شمال شرقی سوریه هستند. نیروهای سوری تحت حمایت روسیه نیز همزمان با حرکت نیروهای تحت حمایت ترکیه به مناطق شمالی می فرایند.

هاکان فیدان سازمان اطلاعات و امنیت ملی ترکیه و همتای سوری وی در خصوص آتش بس در ادلب سوریه و هماهنگی احتمالی علیه نمودها در شمال سوریه بحث کردند.

یکی از مقامات ترکیه در این مورد گفت: امکان کار گروهی علیه YPG، عناصر سوری سازمان تروریستی PKK در شرق رود فرات از جمله مباحث این جلسه بود.

به گزارش خبرگزاری سانا، مقامات اطلاعاتی سوریه از همتایان ترکیه ای خود خواستند تا به طور کامل حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه را به رسمیت بشناسد و نیروهای خود را فورا از مناطق سوریه بیرون برد.

در سال گذشته، ترکیه و سوریه توافق نامه معروف به سوچی را امضا کردند که براساس آن نیروهای سوریه و روسیه برای حذف نیروهای کرد YPG و سامانه های تسلیحاتی آنها نیروهای خود را در شمال شرق سوریه مستقر کردند. این توافق نامه در آن موقع تحت استقبال مسکو و آنکارا نیز نهاده شد. آنکارا نیز آن را یک پیروزی خواند.

--

بیشتر بخوانید:

در دوسوی مرزهای سوریه و ترکیه چه می گذرد (+عکس)

حمله دوباره ترکیه به شمال سوریه بعد از آتش بس

شروع حمله ترکیه به مناطق کردنشین سوریه / درخواست نمودهای سوریه از آمریکا: منطقه پرواز ممنوع ایجاد گردد

--

منبع: عصر ایران

به "اولین ملاقات نمایندگان اردوغان و بشار اسد با میانجیگری روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین ملاقات نمایندگان اردوغان و بشار اسد با میانجیگری روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید