انرژی و راه افغانستان به وسیله ایران تامین گردد، راه چاره برای صدور ویزای نخبگان مالی

به گزارش وبلاگ آشپزی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با بیان اینکه ساختارهای پیوندی را باید تثبیت کنیم، گفت: نفت، گاز، انرژی و راه افغانستان باید به وسیله ایران تامین گردد و علاوه بر این در حال حاضر برنامه ای در حال تدوین است که مهاجران به وسیله سیستم های اندروید پول جابجا نمایند.

انرژی و راه افغانستان به وسیله ایران تامین گردد، راه چاره برای صدور ویزای نخبگان مالی

به گزارش وبلاگ آشپزی، بهادر امینیان، در شورای مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی، اظهار کرد: باید با همکاری هم راه را پیش ببریم و بخش خصوصی می تواند بخشی از دیپلماسی باشد.

وی با بیان اینکه اولویت های کشور با توجه به مسائل خاصی که با آن ها رو به رو است به اقتصاد مقاومتی و سیاست همسایگی وابسته است، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی به این معنی است که کشور بتواند با وجود فشارهای مختلف بحران ها را پشت سر بگذارد و روی مباحثی سرمایه گذاری کند که سرمایه های ذاتی کشور است و قابل ضربه زدن نیست که این خود در روابط با همسایگان خلاصه می گردد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با اشاره به اینکه موفقیت در اقتصاد مقاومتی باعث مقاوم شدن اقتصاد کشور است، گفت: ظرفیت های ذاتی کشور باید به روز شوند و این به معنی رابطه با افغانستان است و اولویت درجه اول سیاست خارجی و نظام است.

امینیان ادامه داد: سیاست همسایگی به این معنی است که روابط با کشورهای دیگر باید به صورت پیوندهایی محکم و غیرقابل خدشه دار باشد و روابط با افغانستان نیز باید به سمت ساختاری شدن روابط و تثبیت پیوندهای ساختاری باشد.

وی توضیح داد: بخش خصوصی باید براساس سیاست خارجی و مدیریت جهادی فعالیت کند و به وسیله پیوندهای مالی به مردم افغانستان و ایران اطمینان داده گردد که آینده مالی و پیشرفت این دو کشور به یکدیگر گره خورده است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با اشاره به اینکه کل صادرات ایران به 28 کشور اروپایی یک سوم صادرات افغانستان نیست، ادامه داد: افغانستان صندلی فوق العاده ای برای ایران است و باید برنامه ای کامل برای روابط با این کشور داشته باشیم و استان ها باید پای کار بیایند.

امینیان با تاکید بر صندلی مهم دو استان خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در روابط مالی با افغانستان، گفت: تثبیت پیوندهای ساختاری، اصلاح قوانین داخلی و تغییر دیدگاه از برنامه های مهم است.

وی یادآور شد: وظیفه ما حمایت از بخش خصوصی است و زمانی اجرایی می گردد که طرفین برنامه ای شفاف داشته باشند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ادامه داد: در بحث معادن، خدمات فنی و مهندسی، بهره برداری از مزیت های افغانستان از جمله کشاورزی، معدن و سایر باید بیشتر کوشش کرد.

امینیان با بیان اینکه ویزای ایران در افغانستان به راحتی خرید و فروش می گردد، یادآورشد: خواهان ارائه راه حلهای عملی در بحث راه حل صدور ویزا و صدور ویزا برای نخبگان مالی شد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر صدها ویزای توریستی صادر می گردد اما چند مورد واقعا توریست هستند؟ همچنین برای تعداد زیادی ویزای سلامت صادر می کنیم اما چه تعداد واقعا در بیمارستان های ما هزینه می نمایند؟.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انرژی و راه افغانستان به وسیله ایران تامین گردد، راه چاره برای صدور ویزای نخبگان مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انرژی و راه افغانستان به وسیله ایران تامین گردد، راه چاره برای صدور ویزای نخبگان مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید