افزایش 7 درصدی بارندگی در سال زراعی 99 در کاشمر

به گزارش وبلاگ آشپزی، رئیس اداره هواشناسی کاشمر گفت: خوشبختانه با توجه به بارش های مؤثری که در منطقه اتفاق افتاده است، شاخص تجمیعی شهرستان از ابتدای سال زراعی 99 تا امروز به 237 میلی متر ارتقا یافته است.

افزایش 7 درصدی بارندگی در سال زراعی 99 در کاشمر

به گزارش خبرنگار از ، اصغر زاده رئیس اداره هواشناسی کاشمر گفت: میزان بارندگی از ابتدای سال زارعی 99 با 51 میلی متر بیشتر نسبت به دوره مشابه، 7 درصد افزایش یافته است، به طوری که این میزان بارش در 10 سال قبل در این شهرستان بی سابقه بوده است از این رو کاشمر رتبه دوم بعد از تربت حیدریه را دارد.

او ادامه داد: با توجه به این که میانگین بارش در استان در سال زراعی جدید 186 میلی متر می باشد، کاشمر با 51 میلی متر افزایش از میانگین استان بارش بیشتری داشته است به طوری که میزان بارش در 12 روز ابتدای امسال با 30 میلی متر بیشتر به مدت مشابه سال قبل به 76 میلی متر رسیده است.

رئیس اداره هواشناسی کاشمر با بیان اینکه بر اساس پیش بینی ها شرایط بارش ها در فرودین تا نیمه اردیبهشت ماه در کاشمر نرمال و بیشتر از نرمال خواهد بود، گفت: نقشه ها و مدل های هواشناسی بیانگر این است که از بعدازظهر امروز 12 فروردین احتمال بارش و وزش باد وجود دارد و تا بعدازظهر فردا نیز ادامه خواهد داشت.

اصغرزاده افزود: با خروج سامانه بارشی از عصر فردا، سیستم جدیدی از جمعه وارد منطقه خواهد شد تا در روز های جمعه و شنبه شاهد ناپایداری به شکل بارندگی در شهرستان باشیم

انتهای پیام //م. د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش 7 درصدی بارندگی در سال زراعی 99 در کاشمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 7 درصدی بارندگی در سال زراعی 99 در کاشمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید