اطلاعات 1.5 میلیون نفر کاربر سایت دوستیابی هک شد

به گزارش وبلاگ آشپزی، اطلاعات یک سایت دوستیابی آمریکایی موسوم به تری فان هک شده و داده های بیش از 1.5 میلیون نفر کاربر آن در فضای مجازی منتشر شده است.

اطلاعات 1.5 میلیون نفر کاربر سایت دوستیابی هک شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ آشپزی به نقل از انگجت، اطلاعات یک سایت دوستیابی آمریکایی موسوم به تری فان هک شده و داده های بیش از 1.5 میلیون نفر کاربر آن در فضای مجازی منتشر شده است. از جمله اطلاعات منتشر شده از این سایت در فضای مجازی می توان به موقعیت مکانی دقیق کاربران، عکس های خصوصی و برخی گرایشات شخصی اشاره کرد.

نحوه کار این سایت دوستیابی بدین شیوه است که با وارد کردن موقعیت مکانی خود می توانید موقعیت مکانی کاربران دیگر آن را در نزدیکی خود مشاهده کنید و حالا هکرها این اطلاعات را هم در اینترنت منتشر کرده اند.

اگر چه کاربران قادر به محدود کردن دامنه نمایش این اطلاعات بوده اند، اما این محدودیت بر روی سرورهای تری فان قابل اجرا نبوده و از همین رو تمامی داده های یادشده به دست هکرها افتاده است.

با توجه به ماهیت کار سایت های دوستیابی، پیش بینی می شود از اطلاعات یادشده برای باج گیری، تهدید مالی و سواستفاده عاطفی و احساسی از اعضای آن استفاده شود. اعضای این سایت محدود به آمریکا نبوده و میلیون ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند.

اولین بار یک شرکت امنیتی به نام پن تست وجود این نقص را به اطلاع تری فان رساند این شرکت با اندکی تاخیر آسیب پذیری امنیتی سرورهای خود را برطرف کرد، اما ظاهرا هکرها زودتر از پن تست از مشکل یادشده مطلع شده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "اطلاعات 1.5 میلیون نفر کاربر سایت دوستیابی هک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات 1.5 میلیون نفر کاربر سایت دوستیابی هک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید