از جام جهانی تا المپیک، از شرق اروپا تا شرق آسیا

به گزارش وبلاگ آشپزی، چهار کشور شرق اروپا به دنبال میزبانی مشترک مسابقات جام جهانی 2030 هستند.

از جام جهانی تا المپیک، از شرق اروپا تا شرق آسیا

به گزارش وبلاگ آشپزی، میزبانی مشترک رویدادهای بزرگ ورزشی بدل به یک ایده جالب برای کشورهای درجه 2 و کم بضاعت شده. کشورهای که توان اقتصادی و قدرت سیاسی برای میزبانی یک تورنمنت بزرگ نظیر جام دنیای یا المپیک را ندارند و با توافق با سایر کشورهای همگن با خود می کوشند تا میزبان رویدادی باشند که کل دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد و از منافع اقتصادی و تبلیغی و رسانه ای آن بهره ببرند.

مسئولان ارشد چهار کشور بلغارستان، رومانی، یونان و صربستان در روزهای اخیر در نشستی به میزبانی شهر وارنا جمع شده اند و در حال گفت وگو درخصوص مسائل مختلف هستند. یکی از مسائل مطرح شده در این نشست، ایده میزبانی مشترک جام دنیای فوتبال در سال 2030 است. وویکو بوریسوف نخست وزیر بلغارستان اعلام نموده که این چهار کشور می توانند میزبانی مشترک بزرگترین رویداد فوتبال را بر عهده بگیرند. بوریسوف در این نشست میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان در رقابت های والیبال قهرمانی دنیا را مثال زده و آن را نمونه بسیار خوبی برای میزبانی های مشترک عنوان نموده است.

این تنها ایده میزبانی مشترک جام دنیای 2030 نیست، بلکه تعدادی از کشورهای قاره های دیگر نیز به دنبال این موضوع هستند. در این باره باید میزبانی مشترک چهار کشور منطقه بریتانیا، همچنین آرژانتین، پاراگوئه و اروگوئه با یکدیگر و نیز مراکش در کنار الجزایر و تونس اشاره نمود. جام دنیای 2022 در قطر و جام دنیای 2026 به صورت مشترک در سه کشور آمریکا، مکزیک و کانادا برگزار می گردد.

*میزبانی مشترک کره جنوبی و شمالی در المپیک؟

در راستای میزبانی مشترک رویدادهای بزرگ ورزشی، خبر از یک میزبانی مشترک در المپیک به گوش می رسد. ایده ای که اگر محقق گردد، شاید صلح آمیزترین گام ورزش در دنیا باشد. کره جنوبی و شمالی با ارسال نامه ای به کمیته بین المللی المپیک آمادگی خود را برای میزبانی مشترک بازی های 2032 اعلام کردند.

کره جنوبی و شمالی تصمیم گرفتند تا با ارسال نامه ای به IOC آمادگی خود را برای میزبانی مشترک در بازی های المپیک 2032 اعلام نمایند. در جلسه ای که در این خصوص برگزار گردید، نمایندگان هر دو کره در خصوص تیم مشترک در چند رشته ورزشی برای حضور در المپیک 2020 توکیو نیز به توافق رسیدند. آنها به توافق رسیدند تا یک تیم مشترکی را برای حضور در مسابقات قهرمانی دنیا که ژانویه در برلین برگزار می گردد، تشکیل دهند. این دو کشور در بازی های آسیایی 2018 نیز در بسکتبال بانوان تیم مشترکی را در مسابقات شرکت دادند. کره جنوبی از کره شمالی خواسته در 6 یا 7 رشته ورزشی تیم مشترکی را در بازی های المپیک 2020 داشته باشند. المپیک تابستانی 2020 در 33 رشته ورزشی برگزار می گردد و 10-11 فدراسیون ملی به تشکیل تیم مشترک کره ای ها برای حضور در المپیک پاسخ مثبت داده اند.

12

منبع: ایران ورزشی

به "از جام جهانی تا المپیک، از شرق اروپا تا شرق آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از جام جهانی تا المپیک، از شرق اروپا تا شرق آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید