ادعای کره جنوبی: کیم جونگ اون زنده و سلامت است

به گزارش وبلاگ آشپزی، برخلاف شایعات اخیر در خصوص مرگ رهبر کره شمالی، سئول تاکید دارد که کیم جونگ اون زنده، سالم و شرایط جسمانی اش خوب است.

ادعای کره جنوبی: کیم جونگ اون زنده و سلامت است

به گزارش روزنامه نیویورک پست، مون چونگ این مشاور ارشد سیاست خارجی رییس جمهوری کره جنوبی به شبکه سی ان ان گفت: مواضع دولت ما قاطع است.

به گفته چونگ این، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی زنده و خوب است و وی از 13 آوریل (25 فروردین) در منطقه وونسان اقامت دارد و تا به امروز هیچ حرکتی مشکوک گزارش نشده است.

همزمان با افزایش حدس ها در خصوص سلامتی کیم جونگ اون رهبر جوان کره شمالی، یک گروه پژوهشی آمریکایی که در خصوص کره شمالی فعالیت می نماید در گزارشی با تجزیه و تحلیل عکس های ماهواره ای می گوید قطاری که احتمالا به کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، تعلق دارد در استراحتگاهش در شرق کشور توقف نموده است.

در گزارش منتشر شده توسط گروه 38 شمال آمده است در عکس های گرفته شده در روزهای 21 و 23 آوریل (2 و 4 اردیبهشت) این قطار در 250 متری استراحتگاه کیم واقع در شهر ساحلی وونسان دیده می گردد به گفته این گروه، قطار مذکور روز 15 آوریل (27 فروردین) در این ایستگاه نبود.

درحالی که برخی از رسانه ها گزارش کردند رهبر کره شمالی به اغما رفته است برخی دیگر نوشتند که او در حال بهبودی پس از عمل جراحی است برخی هم تاکید کردند که او اصلا بیمار نبوده است این همه مناقشه و تفاوت در خبر رسانی ها نشان از آن دارد که فضای اطلاع رسانی در کره شمالی بسیار محدود است و دنیا برای دستیابی به اخبار آن کشور کار ساده ای پیش رو ندارد.

در سال 2014 میلادی هم شرایط مشابهی شکل گرفت کیم جونگ اون جوان برای 40 روز از صحنه ها غایب بود شایعات در بیماری وی و یا اینکه به دلیل یک کودتا برکنار شده است شدت گرفت ولی او بعدا با یک عصا در انظار ظاهر شد.

البته این نخستین بار هم نیست که درباره فوت رهبران کره شمالی اخبار و شایعاتی منتشر می گردد در سال 1986 میلادی هم شایعاتی مطرح شد مبنی بر اینکه کیم ایل سونگ رهبر وقت درگذشته است که حقیقت نداشت.

کیم جونگ اون در زمره رهبران جوان دنیا به حساب می آید او در سال 2011 میلادی پس از مرگ پدرش کیم جونگ ایل فقط 27 سال داشت که قدرت را در دست گرفت. ،یورونیوز

منبع: ایران آنلاین

به "ادعای کره جنوبی: کیم جونگ اون زنده و سلامت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای کره جنوبی: کیم جونگ اون زنده و سلامت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید