آمریکا مانورهای سالانه با کره جنوبی را لغو می کند

به گزارش وبلاگ آشپزی، ارتش آمریکا قرار است لغو رزمایش های مشترک سالیانه با کره جنوبی را اعلام کند.

آمریکا مانورهای سالانه با کره جنوبی را لغو می کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آشپزی به نقل از ان بی سی، دو مقام دفاعی آمریکا روز جمعه اعلام کردند که ارتش این کشور قرار است برنامه پایان رزمایش های مشترک با کره جنوبی را که همه ساله در فصل بهار برگزار می شدند، علنی کند.

به گفته این مقامات، تصمیم به لغو این رزمایش های سالیانه، بخشی از اقدامات دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای کاهش تنش با کره شمالی می باشد.

بر اساس برنامه آمریکا، این رزمایش های سالیانه با کره جنوبی قرار است با مانورهای کوچک تری که روی عملیات تمرینی خاصی تمرکز دارند، جایگزین شوند.

ترامپ از زمان آغاز به کار به عنوان رئیس جمهور آمریکا، همواره از برگزاری رزمایش های وسیع انتقاد و اعلام کرده که آن ها هزینه های هنگفتی را بر ارتش آمریکا تحمیل می کنند.

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا و همتای او از کره جنوبی مهر ماه تصمیم گرفتند تا برگزاری رزمایش مشترکی را که قرار بود در ماه دسامبر برگزار شود، لغو کنند.

دانا وایت سخنگوی پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرده بود که این تصمیم به منظور کمک به فرآیند دیپلماتیک در حل و فصل موضوع کره شمالی اتخاذ شده است.

رزمایش لغوشده، موسوم به تک خال هوشیار، یک مانور هوایی بود که هر ساله اوایل دسامبر با شرکت نیروهای آمریکا و کره جنوبی، در کره جنوبی انجام می گرفت.

سال گذشته، 230 هواپیما و 12.000 نیروی نظامی از دو کشور در این رزمایش شرکت کرده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا مانورهای سالانه با کره جنوبی را لغو می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا مانورهای سالانه با کره جنوبی را لغو می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید